MLJM: Piąta wygrana Wisły Kraków U-17! Tym razem 3:0 z SMS Kraków

2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-16

JM

Pięć meczów, piętnaście punktów i aż osiem „oczek” przewagi nad drugą Garbarnią Kraków. W piorunujący sposób rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczęli zawodnicy Wisły Kraków. Dzisiaj podopieczni trenera Pawła Regulskiego pokonali na wyjeździe SMS Kraków 3:0. W sobotę, przeciwko Dalinowi Myślenice, rozpoczną rundę rewanżową.

Biała Gwiazda rozpoczęła spotkanie bardzo odmłodzonym składem – aż siedmiu podstawowych zawodników urodziło się w 2000 roku. Mimo tego od samego początku przewaga należała do Wisły i już w drugiej minucie Filip Paryła wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Martuszewskiego, głową lobując bramkarza. Minutę później Paryła powinien zdobyć swoją drugą bramkę, jednak w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza. Kolejną dobrą sytuację miał w dziesiątej minucie Karol Rak, który mając przed sobą praktycznie pustą bramkę uderzył z piętnastu metrów w poprzeczkę. Po tej akcji SMS zaczął się odgryzać, a swoje umiejętności musiał zaprezentować Patryk Pawela, który nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. W 31. minucie było już 2:0. Michał Banik ruszył z pressingiem do bramkarza SMS-u, a ten… nabił go piłką i nasz napastnik ze spokojem wpakował piłkę do pustej bramki. W samej końcówce pierwszej połowy rywal znowu zagroził bramce Paweli, jednak golkiper bronił bardzo pewnie. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Już w siódmej minucie po wznowieniu Piotr Świątko wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Mateusza Wyjadłowskiego z rzutu wolnego i było 3:0. Wiślacy kontrolowali spotkanie, jednak w środku pola była bardzo dużo niedokładności, co uniemożliwiło Białej Gwieździe zdobycie kolejnych bramek.