Maj
2016

Kategoria Aktualności / U-16

11082015a_002

W 11. kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych Wisła Kraków uległa w Lublinie Motorowi 0:1. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w końcówce rywale wykorzystali stały fragment i zachowali trzy punkty.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. Najlepszą dla Wisły miał Michał Banik, ale naciskany przez przeciwnika uderzył obok słupka. Motor dwukrotnie zagroził bramce Patryka Paweli, ale do szatni drużyny zeszły z wynikiem bezbramkowym. Po przerwie Banik również miał dobrą sytuację, ale będąc sam na sam kopnął w bramkarza. Wiślacy grali lepiej, ale to Motor w 74. minucie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W ostatniej minucie Wisła mogła wyrównać, ale indywidualna akcja Jakuba Jędrasa skończyła się zablokowanym strzałem. Ostatecznie Motor wygrał 1:0.