MLJM: Juniorzy kończą udany weekend. 5:0 z Tarnovią!

Maj
2015

Kategoria Aktualności / U-16

Foto_JM_www

Doskonale pierwszy weekend majowy zakończyli nasi zawodnicy! Po zwycięstwach trampkarzy i juniorów starszych przyszedł czas na Wisłę U-17. Podopieczni Pawła Regulskiego ograli Tarnovię 5:0 w ramach 6. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Po tym spotkaniu wiślacy awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania widać było, że nasi zawodnicy byli zdeterminowani do szybkiego strzelenia bramki. Jednak bramkarz z Tarnowa dobrze sobie poradził ze strzałem sprzed pola karnego w wykonaniu Antoniego Mieleckiego. Później piłka dwukrotnie spadała na poprzeczkę Tarnovii i wydawać się mogło, że bramka gości jest zaczarowana. Na szczęście pięć minut przed końcem pierwszej połowy Krzysztof Wydra mocnym uderzeniem sprzed pola karnego otworzył wynik tego spotkania. Tarnowianie ledwo rozpoczęli od środka, a znowu musieli powtórzyć ten manewr. Bardzo dobrze popracował w środku pola Marcin Jaworski, który zagrał prostopadłą piłkę do Wydry, a ten pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej – wiślacy częściej utrzymywali się przy piłce, próbując uruchomiać podaniami skrzydłowych. I tak właśnie padła czwarta bramka – Mateusz Wyjadłowski otrzymał podanie od Jaworskiego i znajdując się w polu karnym, z wielką łatwością, ograł bramkarza, który próbował skrócić kąt. Piętnastolatek nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki. Chwilę wcześniej bramkę na 3:0 strzelił Karol Kuczek, który sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliska skierował piłkę do bramki. Wynik meczu ustanowił właśnie Kuczek, który otrzymał dobre podanie od Kacpra Czernickiego i spokojnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Wygrana mogła być jeszcze okazalsza, ale strzały z dystansu wiślaków nie sprawiały bramkarzowi gości problemów, a pięć minut przed końcem Kuczek nie wykorzystał karnego.

Wbrew pozorom mimo tych trudnych warunkach staraliśmy się skonstruować fajne akcje i myślę, że się nam udało. Próbowaliśmy pograć i cieszy też dobra forma napastników, bo i Karol, i Krzysiek strzelili po dwie bramki, więc wykonali swoje zadanie. Wiadomo, że jest dużo do poprawienie, ta gra też nie była taka płynna jak chcielibyśmy, bo trudno, żeby była na takim boisko na jakim graliśmy. W przypadku, kiedy chcemy prowadzić grę, to ono nie jest naszym atutem. Był to inny przeciwnik niż tydzień, więc nie chciałbym porównywać, na pewno Garbarnia była dużo trudniejszym przeciwnikiem, postawili twarde warunki i dużo przegrywaliśmy w środku pola. Dzisiaj zagraliśmy tak, jak ja chce, żeby chłopaki byli agresywni w odbiorze piłki, tak żeby to było efektywne. Nie tylko pozorowany doskok do przeciwnika i faul, bo tak często bywa, tylko czysty odbiór piłki – podsumował spotkanie trener Paweł Regulski.

Wisła Kraków – Tarnovia 5:0 (2:0)

Krzysztof Wydra 35’, 37’, Karol Kuczek 47’, 67’, Mateusz Wyjadłowski 53’

Wisła: Michał Bartków (65’ Kacper Chorążka) – Antoni Mielecki, Adrian Kudelski (70’ Michał Boniecki), Miłosz Stawowy, Kacper Czernicki – Łukasz Sochacki (41’ Kuba Łyczak), Marcin Jaworski, Błażej Skórski (41’ Patryk Skrzypniak), Norbert Stachura (41’ Karol Kuczek), Mateusz Wyjadłowski (65’ Bartosz Żak) – Krzysztof Wydra (52’ Piotr Kazek)