MLJM: Hattrick Patryka Plewki! Wisła U-17 gromi Garbarnię

18
Październik
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-16

JM

Pierwszy krok wykonany! Juniorzy Wisły Kraków zdecydowanie pokonali Garbarnię Kraków w 1. kolejce rundy finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak z upływem minut dominacja Białej Gwiazdy nie podlegała żadnym wątpliwościom, którą podopieczni trenera Pawła Regulskiego podkreślili, strzelając aż sześć bramek.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, próbując zaskoczyć Michała Bartkowa strzałem z dystansu. Jednak bramkarz Wisły pewnie złapał piłkę. Pierwszy kwadrans meczu był bardzo wyrównany, Garbarnia dzięki agresywnej grze (obrońca Wisły Piotr Martuszewski kończył mecz z opatrunkiem na głowie) kilka razy zagroziła bramce Wisły. Ale po upływie piętnastu minut kontrolę nad meczem przejęli wiślacy. Strzelanie rozpoczął w 17. minucie Patryk Plewka, który otrzymał piłkę na szesnastym metrze, wymienił szybkie podanie z Błażejem Skórskim i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Mateusza Kuleszę. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał z rzutu wolnego Jakuba Łyczaka obił jedynie słupek bramki Brunatnych. Wisła jednak przed przerwą podwyższyła prowadzenie. Znów za sprawą Plewki, który świetnym przyjęciem piłki zgubił przeciwnika i mocnym strzałem od poprzeczki nie dał bramkarzowi żadnych szans. Tuż przed przerwą dobrą sytuację miał, bardzo aktywny dzisiaj, Mateusz Wyjadłowski, ale jego strzał ugrzązł bocznej siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień z bliska Michała Banika, który skorzystał z niefrasobliwości defensywy Garbarni. Najpierw, w 46. minucie, w pole karne dośrodkowywał Kacper Pandyra, a rywale w taki sposób wybili piłkę, że ta trafiła pod nogi napastnika. Siedem minut później do Banika podawał Skórski i choć wydawało się, że piłka zostanie wybita, to najskuteczniejszy zawodnik Wisły w tym sezonie cieszył się z kolejnego trafienia. Wisła miała już komfortową sytuację, ale wciąż atakowała. W 67. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Wyjadłowski, a obrońca gospodarzy tak niefortunnie wybijał piłkę głową, że ta odbiła się od Piotra Martuszewskiego i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza. W 75. minucie strzałem z bliska hattricka skompletował Plewka. Ostatnia akcja meczu należała jednak do Garbarni, która po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie w polu karnym piłki ręką, zdobyła honorową bramkę. Ostatecznie Wisła rozpoczęła starania o grę w makroregionalnej lidze od zwycięstwa 6:1. Za tydzień podopieczni wiślacy zmierzą się u siebie z Cracovią, która dzisiaj zremisowała z MOSiR Bochnia 1:1.

1. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych (runda finałowa)
Kraków, ul. Rydlówka 23, 18.10, godz. 10:00
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 1:6 (0:2)
Bartosz Baran 80′ – Patryk Plewska 17′, 38′, 75′, Michał Banik 46′, 53′, Piotr Martuszewski 67′

Garbarnia Kraków: 1. Mateusz Kulesza – 8. Aleksander Strzeboński, 16. Kamil Trojan, 5. Łukasz Lipowski, 4. Jan Jędrzejowski, 11. Patryk Paczka, 7. Bartosz Baran, 15. Dawid Kałuża, 9. Kamil Antkiewicz, 18. Kamil Ignyś, 2. Marcin Buda
Wisła Kraków: 12. Michał Bartków – 6. Kacper Pandyra, 3. Miłosz Stawowy, 19. Hubert Krusinowski (41′ 8. Kacper Laskoś), 14. Błażej Skórski (65′ 18. Karol Rak), 5. Piotr Martuszewski (70′ 4. Jakub Żółkoś), 16. Marcin Jaworski (55′ 15. Norbert Stachura), 9. Patryk Plewka, 17. Jakub Łyczak, 7. Michał Banik (55′ 11. Łukasz Sochacki), 10. Mateusz Wyjadłowski (70′ 13. Dawid Pasternak)

https://twitter.com/ap_wisla_krakow/status/655663160767180800

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x