Maj
2016

Kategoria Aktualności / U-16

Jakub Łyczak, Wisła - Progres

Mało kto mógł się spodziewać, że Wisła, po objęciu prowadzenia da sobie wydrzeć trzy punkty z rąk. Granat Skarżysko-Kamienna okazał się jednak skuteczniejsi i wiślacy wracają do domu bez punktów.

Mimo sporej przewagi Wisła kończyła pierwszą połowę remisując 1:1. Obie bramki padły tuż przed przerwą. Najpierw Jakub Łyczak wykorzystał indywidualną akcję Mateusza Wyjadłowskiego i dał Białej Gwieździe prowadzenie. Granat odwiedził połowę Wisły ledwie kilka razy, ale zdążył w tym czasie zdobyć wyrównującą bramkę. Wiślacy powinni schodzić do szatni prowadząc, ale najpierw sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego, a później nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z gospodarzy.

Druga połowa wyglądała podobnie. Wisła miała sytuacje – najpierw zmarnowała sam na sam, a później strzał w poprzeczkę, a Granat skorzystał z błędów Wisły i w kilka minut wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Bramkę kontaktową w 56. minucie zdobył Filip Handzlik wykorzystując wycofanie piłki na 11. metr przez Michała Banika. Ostatecznie Wisła przegrała 2:3. W środę kolejny wyjazd – rywalem Motor Lublin.