Kwiecień
2015

Kategoria Aktualności / U-16

Foto_JM_www

Wisła Kraków zremisowała w 3. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Kraków 0:0. Podopieczni Pawła Regulskiego przeważali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywnie usposobionych rywali. Po tym remisie wiślacy spadli w tabeli na drugie miejsce.

Od początku spotkania widać było, że głównym celem SMS-u jest utrzymanie bezbramkowego remisu. Gospodarze rzadko wychodzili z własnej połowy, a jeżeli już to małą liczbą zawodników. Z kolei wiślacy nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji. Dwukrotnie strzałów z dystansu próbował Krzysztof Wydra, ale nie zagroziły one bramkarzowi rywali. W drugiej połowie najlepszą sytuację mieli Piotr Świątko i Bartosz Żak. Najpierw Świątko po rzucie rożnym skierował piłkę głową w poprzeczkę, a tuż przed końcem spotkania Żak skiksował pięć metrów przed bramką. SMS starał się odpowiadać dalekimi podaniami, z którymi nasi obrońcy nie zawsze sobie radzili, ale Kacper Chorążka nie miał zbyt wiele do roboty.

Ja przestrzegałem chłopaków, że to będzie ciężki mecz i tak właśnie wyglądał. Pomysł był taki, żebyśmy byli bardzo ruchliwi, często zmieniając pozycję i jednocześnie starali się grać dużo po ziemii. Tak to niestety było, że SMS kopał tę piłkę zazwyczaj z pominięciem drugiej linii, ale jeśli ci chłopcy chcą grać na wyższym poziomie, to te indywidualne umiejętności muszą przechylić szalę. Natomiast mieliśmy te sytuacje w drugiej połowie, które powinny zakończyć się bramkami, ale le też nie ustrzegliśmy się błędów przez brak zdecydowania, trochę chyba też przez zmęczenie tymi dwoma meczami w Budapeszcie. Cieszy powrót do gry kontuzjowanych Piotrka Świątko i Bartka Żaka – podsumował spotkanie trener Paweł Regulski.

SMS Kraków – Wisła Kraków 0:0

Wisła: Kacper Chorążka – Piotr Kazek, Antoni Mielecki, Miłosz Stawowy, Kacper Czernicki – Łukasz Sochacki (41’ Piotr Świątko), Marcin Jaworski, Jakub Łyczak (70’ Bartosz Żak), Patryk Skrzypniak, Patryk Kura (50’ MarkFryderyk di Maggio) – Krzysztof Wydra