Kategoria Aktualności / U-16

bz03192016_035

W słoneczne południe Wisła Kraków zainaugurowała rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego bezbramkowo zremisowali z Widokiem Lublin.

Sprawdźcie meczową galerię!

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu podbramkowych okazji. Najlepszą wykreowali sobie goście, ale Patryk Pawela doskonale zachował się w sytuacji jeden na jednego, wygarniając napastnikowi piłkę nogami. W odpowiedzi Mateusz Wyjadłowski próbował z dystansu zaskoczyć Kacpra Kowalczyka, ale jego strzał minął bramkę. Po zmianie stron wiślacy starali się atakować głównie skrzydłami. W 48. minucie dobrze lewą stroną urwał się Wyjadłowski, ale zbyt długo zwlekał z decyzją i jego podanie zostało wybite na rzut rożny. Widok próbował przedrzeć się środkiem, ale jego akcje kończyły się głównie strzałami z dystansu, z którymi bardzo pewnie radził sobie Pawela. W końcówce spotkania Łukasz Sochacki w widowiskowy sposób ograł rywala i zbiegał w pole karne, ale został nieprzepisowo powstrzymany tuż przed polem karnym. Rzut wolny został przez wiślaków zmarnowany i wynik już nie uległ zmianie. Wisła w 1. kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych zremisowała z Widokiem Lublin 0:0.

bz03192016_034

Trochę jestem rozczarowany poziomem tego meczu, zagraliśmy poniżej naszych możliwości. Wydaje mi się, że też nie podeszliśmy ambicjonalnie do tych zawodów, trochę przegraliśmy charakterem, ale przede wszystkim jakość gry była poniżej oczekiwań. Nie było płynności akcji, dużo błędów indywidualnych technicznych, które na poziomie juniora młodszego nie powinny się zdarzać. Myślę, że na usprawiedliwienie takiej postawy działa to, że był to pierwszy mecz po przerwie, który podniósł poziom adrenaliny, co spowodowało, że chłopcy nie byli w stanie zagrać tego co potrafią. Muszę obejrzeć ten mecz jeszcze raz i przeanalizować – podsumował spotkanie trener Paweł Regulski.