miniEURO Wisła CUP U-15: Karpaty najlepsze, Wisła trzecia!

14
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

Karpaty Lwów w miniEURO Wisła CUP U-15

Za nami trzy dni świetnej piłkarskiej rywalizacji. W Krakowie spotkali się przedstawiciele sześciu państw i rozegrali między sobą miniEURO. Najlepsze okazały się Karpaty Lwów z Ukrainy, Wisła wskoczyła na podium. Współorganizatorem turnieju było miasto Kraków, a patronem międzynarodowa federacja UEFA.

Galeria z soboty!

Złe miłego początki – tak w skrócie można opisać piątkową inauguarację turnieju. W momencie pierwszego gwizdka sędziego nad boiskiem pojawiła się gigantyczna ulewa, która sprawiła, że jakiekolwiek przemowy zgromadzonych gości zostały odwołane. Na turniej przyszli między innymi prezes TS Wisła Piotr Dunin-Suligostowski oraz Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa. Z kolei na boisko wyszli zawodnicy Wisły i NK Lokomotiva Zagreb. Kto wie jak to spotkanie potoczyłoby się gdyby nie błąd bramkarza w 5. minucie i niesłusznie nieuznana bramka wiślaków w 17. Chorwaci bezlitośnie wykorzystali błędy wiślaków i wygrali 4:0. Późniejsze mecze już były lepsze w wykonaniu wiślaków, o czym świadczą zwycięstwa z MFK Rużemberok i BATE Borysów. Imponowała zwłaszcza wygrana ze Słowakami, którzy w turnieju grali bardzo dobrze, a z Wisłą nie istnieli.

Galeria z niedzieli!

Faworytów turnieju po sobocie było dwóch: Karpaty Lwów i Lokomotiva przygotowywali się do ostatniego dnia, wiedząc, że mecz między nimi rozstrzygnie o tym, kto wróci do swojego kraju z największym pucharem. Lepsi w tym meczu byli Ukraińcy i to oni właśnie wygrali, a na boisku szaleli Danylo Sikan, król strzelców turnieju i Vadym Melnyczuk, MVP. Chorwaci stracili tylko jedną bramkę w tym turnieju, ale to właśnie ona przesądziła o tym, że Karpaty zajęły pierwsze miejsce. – Najbardziej zaskoczyła nas dyspozycja BATE Borysów – mówił zawodnik Białej Gwiazdy, Michał Cienkosz. I faktycznie Białorusini zakończyli turniej ledwie z jednym punktem, zdobytym z Ferencvarosem. Węgrzy zagrali dobry turniej, ale zdobyli tylko 1/3 możliwych punktów, marnując sporo okazji. – Świetny turniej, możemy zagrać z drużynami na wysokim poziomie, widać, że każda drużyna prezentuje swój styl gry – dodawał Kamil Bentkowski. Ale Ferencvaros też wróci do siebie z nagrodą indywidualną. Za najładniejszą bramkę statuetka powędrowała do Petera Beke.

miniEURO

Spotkania zgromadziły sporą liczbę kibiców, również tych znanych. Obiekty treningowe Akademii odwiedzili Jakub Sage, Przemysław Lech, Jakub Bartosz, Dominik Kościelniak, Mateusz Zając czy trener przygotowania motorycznego Hannoveru 96 Dominik Suslik. Byli też przedstawiciele Scout for football oraz Józef Spałek, szef Akademii Thera Band. Dwa dni turnieju z organizatorami spędził Kacper Chorążka, który turniej zakończył współkomentując ostatni mecz Wisły. Turniej spotkał się też z zainteresowaniem mediów. W ciągu trzech dni relację z turnieju podawały takie stacje jak TVP Kraków, Radio ESKA, Gazeta Krakowska, TVN24 czy Radio Kraków. Wszystkie mecze można było obejrzeć na żywo w Wisła TV.

miniEURO

Ceremonia zakończenia odbyła się na scenie przy ul. Reymonta 22. Nagrody wręczali Piotr Dunin-Suligostowski, Zdzisław Kapka, Krzysztof Szopa oraz Kacper Chorążkę. Jedną z nagród, dla Petera Beke, ufundował Marcin Cupał, Creative Group 303. To były trzy dni dobrej sportowej rywalizacji! Za rok powtórka?

Wszystkie wyniki:
Wisła Kraków – NK Lokomotiva Zagrzeb 0:4
Ferencvaros – Karpaty Lwów 0:1
MFK Ružomberok – BATE Borysów 2:0
Wisła Kraków – Karpaty Lwów 1:2
NK Lokomotiva Zagrzeb – BATE Borysów 3:0
Ferencvaros – MFK Ružomberok 1:1
Wisła Kraków – BATE Borysów 1:0
Karpaty Lwów – MFK Ružomberok 1:1
NK Lokomotiva Zagrzeb – Ferencvaros 3:0
NK Lokomotiva Zagrzeb – Karpaty Lwów 0:1
Wisła Kraków – MFK Ružomberok 1:0
BATE Borysów – Ferencvaros 1:1
NK Lokomotiva Zagrzeb – MFK Ružomberok 1:0
Karpaty Lwów – BATE Borysów 3:0
Wisła Kraków – Ferencvaros 0:2

Końcowa klasyfikacja:
1. Karpaty Lwów
2. NK Lokomotiva Zagreb
3. WISŁA Kraków
4. MFK Rużemberok
5. Ferencvaros
6. BATE Borysów

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x