Michał Banik Piłkarzem Września!

31
Październik
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-16

20151031_093155

Trenerzy Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków wybrali napastnika Juniorów Młodszych Michała Banika Piłkarzem Września. Banik zdecydowanie wyróżniał się w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych – w pięciu meczach zdobył aż dziewięć bramek. 

Michał dobrze sprawuje się jako napastnik. Polecił nam go prezes Robert Szymański, już rok temu próbowaliśmy go pozyskać do nas, lecz po rozmowie z rodzicami stwierdziliśmy, że lepiej aby dokończył gimnazjum w Naprawie. Natomiast przez cały rok przyjeżdżał on do Krakowa raz w tygodniu na trening – mówił niedawno o swoim podopiecznym trener Paweł Regulski.

Mam nadzieję, że jest to jedna z pierwszych statuetek Michała, a wśród następnych będzie korona króla strzelców Ekstraklasy w barwach Wisły – stwierdził trener Rafał Wisłocki, który wręczył nagrodę Banikowi razem z byłym napastnikiem Klubu, Zdzisławem Kapką. – Ważne jest, że trenerzy patrzą na chłopców i próbują ich motywować do jeszcze lepszej pracy, a myślę, że takie wyróżnienia właśnie to powodują. Ciężko trafić z juniora młodszego do pierwszej drużyny lub rezerw, najpierw musi przejść pewien etap szkolenia w juniorze starszym. Jeżeli już tam się ogra powinien jak najszybciej iść wyżej, ponieważ  nie ma sensu trzymać wyróżniających się zawodników w swoich rocznikach – stwierdził Dyrektor Sportowy Wisły.

20151031_093158

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x