Marcin Pluta trenerem CLJ U18

08
Lipiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ190330-1857

Marcin Pluta będzie w przyszłym sezonie prowadził drużynę CLJ U-18, zastępując Pawła Regulskiego. Szkoleniowiec od trzech lat związany jest Akademią Piłkarską Wisły Kraków, pracując z drużynami w kategorii junior młodszy.

Marcin Pluta urodził się 20 czerwca 1986 roku, jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale na piłkarskie wody wypłynął w Garbarni Kraków, której barwy reprezentował w latach 2008-2014. Wraz z Brązowo-Białymi spędził dwa lata w II lidze, pełniąc również rolę kapitana zespołu. Pluta do Wisły trafił latem 2016 roku, obejmując drużynę U-16. W kolejnych sezonach prowadził zespół U-17, z którym – w duecie z Adrianem Filipkiem – awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W minionym sezonie Biała Gwiazda pod jego wodzą zakończyła zmagania w rundzie jesiennej na pierwszym miejscu, natomiast wiosną – gdy wielu zawodników z rocznika 2002 przeniosło się do zespołu U-18 – zajęła trzecie miejsce.

Awans trenera Pluty sprawia, że w przyszłym sezonie drużynę U17, która jesienią przystąpi do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów poprowadzi nowy szkoleniowiec o którym wkrótce poinformujemy.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x