Małopolska trzecia w Mistrzostwach Polski rocznika 2003

Czerwiec
2016

Kategoria Aktualności / U-13

IMG_6375

Po dobrym początku Turnieju im. Leszka Jezerskiego i zwycięstwie 2:1 nad Pomorzem apetyty były z pewnością większe, ale ostatecznie kadra Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zajęła trzecie miejsce, za Mazowszem i Śląskiem. Brązowe medale trafiły do sześciu wiślaków.

Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego rozpoczęli rywalizację od poniedziałkowego meczu z kadrą Pomorza. Po dobrej grzej wygrali 2:1, a udział przy bramkach mieli wiślacy: Aleksander Buksa i Filip Leśniak. Oprócz nich w pierwszym składzie wyszli Patryk Fundament i Arkadiusz Krysik, a w drugiej połowie na boisku pojawił się Bartosz Pietruszka. Następnym rywalem Małopolski był Śląsk i choć przewaga zarysowywała się po stronie tych pierwszych, to do szatni, po strzale z 30. metrów, z prowadzeniem schodzili ci drudzy. Po raz kolejny w pierwszym składzie wyszli Buksa, Leśniak, Fundament i Krysik, a w końcówce pojawili się Pietruszka i Jakub Lorek.

Tuż po zmianie stron małopolscy zawodnicy wyrównali, ale chwilę później Śląsk wykorzystał błąd bramkarza i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Przed ostatnim meczem wiadome już było, że Małopolska może zająć co najwyżej drugie miejsce. Z kolei zwycięstwo Mazowszu dawało końcowy triumf. Od pierwszej minuty mecz zaczęli Krysik, Fundament, Leśniak i Pietruszka, po przerwie zagrał Lorek, a Buksa tym razem dostał od trenera wolne. Mazowsze ostatecznie wygrało i mogło cieszyć się z końcowego sukcesu.

Patrząc jednak na formułę Mistrzostw można z pewnością uznać, że trzecie miejsce to dobre osiągnięcie zawodników z Małopolski. W każdym z finałowych meczów prezentowali dobrą formę i o wynikach decydowały detale. Z kolei imponować może droga do tych Mistrzostw, która wiodła przez makroregionalne eliminacje. Przeszli przez nie jak burza nie tracąc w sześciu meczach z województwami podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim ani jednej bramki, do tego strzelając czternaście. Pozwoliło to zgromadzić komplet punktów i przewagę ośmiu oczek nad drugą drużyną w tabeli. I za to należa się młodym zawodnikom również gratulacje!

Skład brązowej drużyny Małopolskiego Związku Piłki Nożnej: Aleksander Buksa, Patryk Fundament, Bartosz Pietruszka, Filip Leśniak, Arkadiusz Krysik, Jakub Lorek, Arkadiusz Ziarko, Jędrzej Strózik, Patryk Warczak, Krystian Lelek, Adrian Dziedzic, Kacper Myszogląd, Dawid Wójtowicz, Jakub Gut, Oskar Witek, Miłosz Strzeboński, Kacper Rutkowski, Konrad Majerski