Małopolska Liga Trampkarzy – zaczynamy rywalizację!

10
Kwiecień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

1200x800_004

W najbliższą sobotę rywalizację w Małopolskiej Lidze Trampkarzy rozpoczynają nasi zawodnicy. Do rozgrywek przystąpią dwie nasze drużyny, które jesienią zwyciężyły w swoich krakowskich ligach.Chcemy ogrywać na wysokim poziomie jak największą liczbę zawodników, a dzięki temu, że awansowały dwie nasze drużyny mamy 22 miejsca do grania. Naszym głównym celem będzie przygotowanie chłopaków do gry w juniorach młodszych, tak aby ten zespół fajnie funkcjonował – mówi trener Rafał Wisłocki, który poprowadzi Wisłę Kraków A. Za drugą drużynę odpowiedzialny będzie Jacek Piszczek.

Zimą doszło do niewielkich wewnętrznych zmian kadrowych – dwóch zawodników zamieniło się miejscami w stosunku do jesieni. Z zewnątrz do zespołu dołączyli Kacper Kujawa (Halniak Harniawice) oraz Michał Zaborek (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska). Z kolei do juniorów młodszych powędrowali Mateusz Wyjadłowski, Błażej Skórski i Adrian Kudelski. Ta trójka będzie wspierała drugą drużynę. Kilku zawodników odeszło w ramach wypożyczenia. – Od razu muszę zaznaczyć, że zgłaszając drużyny do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej musieliśmy wybrać zespół pierwszy i drugi. Nie jest to podział na słabszych i lepszych. Oba składy dysponują sporym potencjałem oraz dużymi indywidualnościami. Chcieliśmy też, żeby wszyscy mogli się ogrywać, bo to jest najważniejsze, więc podjęliśmy decyzję o wypożyczeniu kilku chłopców. W Wiśle zostali ci, którzy teraz dadzą radę podołać rywalizacji. Nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mieli ponad 40 zawodników, a część po prostu nie będzie grała. Idąc do innego zespołu, nawet w niższej lidze, mają możliwość wzięcia odpowiedzialności na siebie. Znane są takie przypadki, w których wypożyczenia dużo dawały. Choćby Harry Kane, który teraz jest liderem klasyfikacji strzelców w Premier League, był dwukrotnie wypożyczany z Tottenhamu ponieważ nie dawał sobie rady – mówi Wisłocki.

W grupie z Wisła Kraków A znalazły się również UKS KS Chełmek, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Unia Tarnów, KS Zakopane oraz Cracovia. Rywalami Wisły B będą MKS Fablok Chrzanów, Sandecja Nowy Sącz, Tarnovia Tarnów, AS Progres Kraków i MOSiR Bochnia. – Poziom będzie wyższy niż w rozgrywkach jesiennych. Myślę, że większość meczów będzie ciekawa i ta rywalizacja nie będzie należała do najłatwiejszych. Szykują się też ciekawe wyjazdy, jak choćby do Zakopanego, co jest dla nas nowością. Po raz pierwszy od kilku lat klub stamtąd awansował do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Najmocniejsze będą drużyny krakowskie, ale Unia, Tarnovia czy Bochnia to też są fajne zespoły, mające ciekawe indywidualności – ocenia trener.

Celem sportowym, jaki trenerzy sobie zakładają, jest awans do finałów, do których dostaną się z każdej grupy dwie najlepsze drużyny. Możliwe jest więc starcie Wisły A z Wisłą B. Jednak trener Wisłocki podkreśla, że najważniejsze, żeby zawodnicy podnosili indywidualne umiejętności. Nie wyklucza też, że w ciągu rundy szansę gry dostaną wyróżniający się młodsi zawodnicy. – Będziemy na bieżąco analizować sytuację. W grupie U-14 jest kilku jeszcze młodszych zawodników, którzy się wyróżniają i jeżeli trener Michał Jania da sygnał, że zasługują na szansę, to ją otrzymają – zapowiada.

Małopolska Liga Trampkarzy rozpocznie się 11 kwietnia, a zakończy 14 czerwca. Później zostanie rozegrana play-off, w której zmierzą się ze sobą po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Sobotnimi rywalami wiślaków będą Tarnovia Tarnów oraz UKS KS Chełmek. Oba spotkanie rozegrane zostaną na boiskach naszych rywali.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x