Czerwiec
2016

Kategoria Aktualności / U-15

miniEURO

Jeśli chcecie być na bieżąco z każdym meczem miniEURO to nie ma lepszego miejsca niż to. Wszystkie mecze aktualizowane tuż po ostatnim gwizdku sędziego. Relacja tekstowa i wideo. Oglądamy!

Piątek:
18:30 Wisła Kraków – NK Lokomotiva Zagrzeb 0:4
Drażenović 5′, Radosević 28′, Groznica 29′, Buzanic 40′

Zdjęcia z otwarcia miniEURO!

Nie tak miał wyglądać początek turnieju w wykonaniu wiślaków. Nie dość, że ceremonię otwarcia popsuła pogoda to już w 5. minucie Chorwaci wykorzystali błąd Konstantego Karagiannakosa i objęli prowadzenie 1:0. Wiślacy wyrównali w 20. minucie za sprawą Grzegorza Janiczaka, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Był to mecz z kategorii tych, w którym jedni wykorzystują każdą sytuację, a drudzy są nieskuteczni. Między innymi z dystansu próbował strzelać Michał Cienkosz, ale niestety niecelnie. W 28. minucie Lokomotiva ukuła po raz drugi – Radosević z praktycznie zerowego kąta pokonał bramkarza Białej Gwiazdy. Minutę później mieliśmy już 0:3, za sprawą Groznicy, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Wisły. Chorwaci zaatakowali w końcówce i w ostatniej akcji meczu strzelili swoją czwartą bramkę. Burzanić minął Karagiannakosa i wpakował piłkę do siatki.

Sobota:
Ferencvaros – Karpaty Lwów 0:1
Sikan 10′

Zaczęliśmy drugi mecz miniEURO! Na razie lepiej wyglądają Węgrzy, którzy wyróżniają się fizycznie na tle Ukraińców. Pierwszy groźny strzał Węgrów! Ale na razie 0:0. Do przerwy mamy wynik bezbramkowy, ale jeżeli ktoś ma tu strzelać bramki, to będą to zawodnicy z Budapesztu. A jednak Karpaty! Na pięć minut do końca drużyna z Lwowa prowadzi 1:0. Koniec meczu! Ukraińcy cieszą się z trzech punktów!
MFK Ružomberok – BATE Borysów 2:0
Bobcek 10′, Dopater 22′

Lepiej zaczęli Słowacy, co jest delikatnym zaskoczeniem. BATE na razie ogranicza się do dalekich wybić. I mamy bramkę! 10. minuta meczu i Tomas Bobcek daje Rużomberokowi prowadzenie! Do przerwy Słowacy nie dopuścili Białorusinów do swojej bramki. Zaczynamy drugą połowę! Powiało francuskim turniejem! Mamy bramkę na 2:0 – Dopater z dystansu pokonuje bramkarza BATE. Mocny kandydat na bramkę turnieju. Świetna interwencja bramkarza ratuje BATE przed utratą trzeciej bramki! BATE przed szansą, ale w sytuacji sam na sam napastnik Białorusinów uderza w bramkarza.
Wisła Kraków – Karpaty Lwów
Dominik Wójcik 38′Sikan 9′, nr 17 15′

Wiślacy zaczęli od ataków, ale to Ukraińcy wyszli na prowadzenie po trafieniu Sikana. Broda obronił pierwsze uderzenie, ale Karpaty za drugim razem już skuteczne. 0:2 dla gości ze Lwowa. Po przerwie wiślacy przycisnęli, ale wciąż bez efektu w postaci bramek. W przedostatniej minucie Dominik Wójcik zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później wiślacy mieli stały fragment gry, ale zamieszanie w polu karnym nie zostało zamienione na bramkę.
NK Lokomotiva Zagrzeb – BATE Borysów 3:0
nr 10 8′, nr 17 15′, nr 4 28′

Dominacja od początku Chorwatów, którzy też nie mieli problemów z wyjściem na prowadzeniem. Białorusini na razie schowani na własnej połowie starają się wyprowadzać kontry, ale nie wygląda to zbyt dobrze. W 15. minucie Lokomotiva strzela bramkę na 2:0. W końcówce Chorwaci, którzy przeważali strzelili bramkę na 3:0. Świetna dyspozycja Chorwatów!
Ferencvaros – MFK Ružomberok 1:1
nr 14 27′ – nr 7 33′

To chyba najlepszy mecz jak dotej pory. Obie drużyny grają ofensywnie, stwarzają sobie sytuacje, ale w bramkach Węgrów i Słowaków świetnie spisują się golkiperzy. Do przerwy 0:0. W drugiej połowie Ferencvaros przycisnął i w 28. minucie po świetnej asyście zawodnika z nr 6 węgierski napastnik dał swojej drużynie prowadzenie. Koniec meczu. Remis!
Wisła Kraków – BATE Borysów 1:0
Grzegorz Janiczak 12′

To był dobry mecz Wisły. Podobieczni trenera Rafała Wisłockiego zaatakowali od pierwszych minut i w 12. minucie dopięli swego. Damian Korczyk wrzucił na głowę Grzegorza Janiczaka, a ten w swoim stylu skontrował piłkę w bliższy słupek. Wiślacy mieli jeszcze kilka okazji by podwyższyć wynik, ale brakowało im pod bramką skuteczności.

Karpaty Lwów – MFK Ružomberok 1:1
nr 8 23′ – nr 13 15′
Słowacy podtrzymują dobrą dyspozycję i w pierwszej objęli prowadzenie po strzale na pustą bramkę. Do przerwy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ponieważ mieli swoje sytuacje. W drugiej połowie na boisko wyszła inna drużyna Karpat. I już na początku wyrównała po świetnej kombinacyjnej akcji. Mimo sytuacji po obu stronach wynik pozostał bez zmian.

NK Lokomotiva Zagrzeb – Ferencvaros 3:0
nr 5 8′, 15′, nr 15 38′

To był mecz drużyn, które najlepiej prezentowały się podczas sobotnich spotkań. Lokomotiva bez straty gola i z kompletem punktów po dwóch meczach, z kolei Ferencvaros z jednym oczkiem, ale po bardzo ciekawej grze, która mogła się podobać. To był jednak mecz Chorwatów, którzy wypunktowali przeciwników i wygrali 3:0.

nr 7 37′

Początek meczu za nami! Lokomotiva broni lidera, Karpaty chcą wygrać ten turniej. I pierwsze minuty to przewaga Ukraińców. Przewaga po stronie Ukraińców, którzy na początku drugiej połowy mają świetną okazję, ale bramkarz Lokomotivy broni. To jest mecz w którym drużyna ze Lwowa ma sytuację za sytuacją, ale marnuje dobre okazje. I w końcu mamy pierwszą bramkę! Karpaty tuż przed końcem meczu strzelają zwycięską bramkę i przed ostatnim meczem są liderem miniEURO Wisła CUP.
Wisła Kraków – MFK Ružomberok 1:0
Damian Korczyk 17′

Obie drużyny już się przygotowują do meczu. Za moment Wisła powalczy o to, żeby zakończyć turniej na podium. Słowacy obecnie z pięcioma punktami są na trzecim miejscu. Jasiu Dziadkowiec sam na sam, ale strzela w bramkarza. To jest dobry mecz Wisły! Najpierw Szymon Windys marnuje dobrą sytuację, a chwilę później Damian Korczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę po faulu na Grzesiu Janiczaku. Świetna wrzutka Korczyka, ale Michał Cienkosz z bliska głową obok bramki. Kolejna dobra okazja – Adrian Gałka uderza obok bramki. Koniec meczu! Wygrywamy ze Słowakami 1:0 i mamy spore szanse zakończyć turniej na podium.
BATE Borysów – Ferencvaros 1:1
– Bete 5′

Węgrzy mogą jeszcze powalczyć o podium, ale zeby to osiągnąć muszą do końca wygrywać. I dość szybko zaczęli to robić. Pierwsza akcja w meczu z Ukraińcami i mamy 1:0 po golu Petera Bete. Chwilę później BATE strzela pierwszą bramkę w turnieju. Mamy więc remis, który gwarantuje Wiśle co najmniej 4. miejsce.

NK Lokomotiva Zagrzeb – MFK Ružomberok 1:0
Marković 20′
W meczu Chorwatów ze Słowakami na razie bezbramkowy remis. Obie drużyny spuściły z tonu po wczorajszych dobrych występach. I tuż przed przerwą Chorwaci wychodzą na prowadzenie, stając się liderem miniEURO, ale przed nami jeszcze druga połowa i mecz Karpatów. Lokomotiva wygrywa i czeka na następny mecz. Stracili tylko jedną bramkę w turnieju, która może pozbawić ich końcowego triumfu.
Karpaty Lwów – BATE Borysów 3:0
Mamy bramkę dla Karpat! 1:0 i Ukraińcy bardzo blisko triumfu. Na razie nic się nie zmienia. Ukraińcy przeważają, a wciąż o koronę króla strzelców walczy napastnik Sikan, który ma dwa trafienia. No i mamy bramkę Sikana, który w tej chwili jest bliski tej nagrody. 3:0 i mamy zwycięzcę turnieju! Czekamy na ostatnie spotkanie.
Wisła Kraków – Ferencvaros
Ostatnie spotkanie turnieju przed nami. Wisła podtrzyma formę i wygra ostatni mecz? Jak na razie lepiej mecz zaczął Ferenvcaros, ale dwukrotnie w formie Konstanty Karagiannakos. I mamy bramkę dla Węgrów, wiślacy nie popisali się w defensywie. Do przerwy mamy prowadzenie Węgrów, a z głośników leci Eye of the tiger. Zmotywuje wiślaków?

6. BATE Borysów 1

Patronat medialny nad turniejem objęły Gazeta Krakowska, Radio ESKA, TVP Kraków, Studio Filmowe DH Film, Creative Group 303 oraz Wisła.TV, która pokaże wszystkich piętnaście meczów.