Ligowa młodzież w Wiśle Kraków SA

31
Lipiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb

27 lipca 2017 roku Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzyło wniosek i wyraziło zgodę na to, aby drużyny młodzieżowe Białej Gwiazdy, występujące w oficjalnych rozgrywkach ligowych, zostały przeniesione z Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków do Wisły Kraków SA.

Do struktur Wisły Kraków SA dołączą zatem roczniki: 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006. Pozostałe pozostaną w Towarzystwie Sportowym.

Decyzja o złożeniu wniosku była podyktowana wspólnym działaniem Akademii i Wisły Kraków SA, które jest podkreśleniem solidnej współpracy z ostatniego roku. Głównym powodem było umożliwienie migracji zawodników między drużyną występującą w Centralnej Lidze Juniorów (w chwili obecnej roczniki 1999 i 2000), a pozostałymi grupami młodzieżowymi. W szerokiej kadrze zespołu trenera Mariusza Jopa znajduje się kilku zawodników, którzy mogliby występować również w młodszym roczniku, są to m.in. Jakub Janik, Michał Cienkosz czy Kamil Broda. Z dniem 31 sierpnia musiałaby zapaść decyzja, czy zawodnicy zostają w starszym roczniku i starają się wywalczyć miejsce w składzie, czy wracają do rówieśników. Pozytywnie rozpatrzony wniosek z 27 lipca zapobiega takim problemom, co wpłynie pozytywnie na formę i rozwój zawodników. Swobodnego przepływu zabrakło w poprzednim sezonie, gdy w rundzie wiosennej aż pięciu zawodników z rocznika 2000 i jeden z 2001 trafiło do Wisły CLJ, przez co nie mogło wspomóc rówieśników w barażu o Centralną Ligę Juniora Młodszego. Mimo braku awansu, dzisiaj trzech zawodników z tego rocznika – Błażej Skórski, Kacper Laskoś, Patryk Plewka – znajduje się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny, a pamiętać trzeba, że to właśnie jest nadrzędny cel Akademii.

Ta zmiana stanowi filar budowy mocnej Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Nowy układ pozwala na większą mobilność piłkarzy między rocznikami. Dzięki temu trenerzy zyskują elastyczność przy doborze składu meczowego. Klub od dłuższego czasu potrzebował tak korzystnego dla zawodników rozwiązania – powiedział Wiceprezes Wisły Kraków SA Damian Dukat.

Przejście zawodników do Wisły Kraków SA nie zmieni znacząco sposobu funkcjonowania Akademii. Wkrótce też zostanie ogłoszony sztab szkoleniowy na sezon 2017/18.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x