Laskoś, Porębski i Ptak zagrali w wygranym sparingu pierwszej drużyny

Kwiecień
2017

Kategoria Aktualności

bz04052017-4501

Wisła Kraków wygrała sparing z Puszczą Niepołomice 2:0, a trener Kiko Ramirez mógł sprawdzić rezerwowych. Szansę gry dostali między innymi Kacper Laskoś, Przemysław Porębski i Jakub Ptak. W pierwszym składzie zaczęli też Jakub Bartosz i Alan Uryga, który pełnił rolę kapitana.

Wisła bardzo szybko objęła w tym meczu prowadzenie, a gola uderzeniem sprzed pola karnego zdobył Ever Valencia. Jak się okazało – końcowy wynik został ustalony już po dwóch kwadransach, kiedy to na 2-0 z rzutu wolnego trafił Semir Štilić. W pierwszym składzie na środku obrony wybiegł Kacper Laskoś, który grał do 57. minuty, a potem zastąpił go Jakub Ptak. Laskoś wrócił jeszcze na murawę – zastąpił chwilę później Hugo Videmonta. Młodym wiślakom partnerował u boku Alan Uryga – wychowanek w rundzie wiosennej jeszcze nie zagrał, więc miał doskonałą okazję, żeby przypomnieć o sobie hiszpańskiemu trenerowi. Kolejny występ zaliczył Jakub Bartosz – młody obrońca bądź skrzydłowy zagrał 90 minut i po raz kolejny udowodnił, że piłka szuka go w polu karnym. W pierwszej połowie mógł zdobyć bramkę, ale po dobrym dograniu Valencii trafił w słupek. W drugiej połowie na murawie pojawił się kolejny po Ptaku zawodnik z rocznika 1998 – Przemysław Porębski, który zimę zaczął z pierwszą drużyną, ale ostatnio grywa jedynie w Centralnej Lidze Juniorów.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
Ever Valencia 4’, Semir Stilić 30’

Wisła: Michał Buchalik (46’ Michał Miśkiewicz) – Jakub Bartkowski, Kacper Laskoś (57’ Jakub Ptak), Alan Uryga, Matija Špičić (57’ Wojciech Słomka) – Jakub Bartosz, Ever Valencia, Pol Llonch (54’ Przemysław Porębski), Semir Štilić (46’ Cristián Echavarría), Hugo Vidémont – Zdenek Ondrášek (46’ Mateusz Zachara)