KURO Piłkarze Listopada, Grudnia i Stycznia: Myszogląd, Witkowski i Zagórowski

17
Luty
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16 / U-17 / U-9

BAZ190217-3542

Nadrabiamy zaległości! W związku z zawirowaniami wokół klubu nie zdążyliśmy wręczyć wyróżnień za ostatnie trzy miesiące. Jednak po uspokojeniu sytuacji dokonaliśmy tego po treningu pierwszej drużyny dzień przed meczem ze Śląskiem Wrocław.

I tak Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski i Maciej Sadlok wręczyli puchary oraz plakaty #prawdziwaWisła Kacprowi Myszoglądowi (KURO Piłkarz Listopada), Kubie Witkowskiemu (KURO Piłkarz Grudnia) oraz Piotrowi Zagórowskiemu (KURO Piłkarz Stycznia).

Kacper Myszogląd (r. 2003) jest ofensywny pomocnikiem. W drugiej połowie rundy jesiennej wywalczył sobie na stałe miejsce w podstawowym składzie drużyny U17, która wygrała grupę D CLJ U17. Myszogląd miał znaczący udział w tym sukcesie – bramka zdobyta w meczu 12. kolejki z Resovią pozwoliła Wiśle nawiązać kontakt, a chwilę później zwycięską bramkę zdobył Aleksander Buksa i Wiślacy wskoczyli na pozycję lidera, której nie oddali do końca rundy. Dobra postawa w juniorach sprawiła, że Myszogląd na początku grudnia został zaproszony przez trenera Macieja Stolarczyka do Myślenic. Zresztą z tych okolic skrzydłowy pochodzi, bo mimo że wcześniej reprezentował Akademię Piłkarską 21, to pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Witowie Mszana Górna. Do Wisły trafił na początku sezonu 2017/18.

BAZ190217-3518

Jakub Witkowski jest najmłodszym z całej trójki – urodził się w 2010 roku i w barwach tego rocznika reprezentuje Akademię. W grudniu brał udział m.in. w turnieju w Suwałkach, gdzie Biała Gwiazda w dobrym stylu doszła do finału, gdzie uległa Varsovii Warszawa. Kuba, który zanim trafił do grupy naborowej Akademii, uczęszczał na sobotnie zajęcia Wiślackich Skrzatów, był wiodącym zawodnikiem Białej Gwiazdy.

BAZ190217-3532

Piotr Zagorówski (r. 2004) to z kolei bramkarz regularnie broniący w drużynie U15, mający za sobą udany styczeń – dobre występy w sparingach przeciwko Piastowi Gliwice oraz Legii Warszawa, a nie bez znaczenia była też postawa w szkole. Zagórowski semestr zakończył ze średnią ocen powyżej 4.75, udowadniając, że można połączyć naukę z treningami. Bramkarz w Wiśle jest od dwóch i pół roku. Wcześniej występował w Okocimskim Brzesko. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

BAZ190217-3528

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x