KURO Piłkarz Września: Damian Korczyk

27
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

baz10252016-1404

Zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem we wrześniu był Damian Korczyk, skrzydłowy Wisła Kraków 2001, tym samym zasłużył sobie na nagrodę KURO Piłkarza Września.

Statuetkę oraz nagrody rzeczowe otrzymał z rąk Piotra Dunin-Suligostowskiego, prezesa TS Wisła Kraków oraz Marcina Pluty, trenera Wisły Kraków 2001 tuż przed meczem 1. kolejki kobiecej Euroligi Wisła Can-Pack Kraków – Dynamo Kursk. Damian Korczyk urodził się 12 lutego 2001 roku, Wisła jest jego pierwszym klubem. W lutym tego roku złamał rękę, ale wrócił do gry bardzo szybko i w końcówce sezonu 2015/16 był czołową postacią swojej drużyny. Dobrą dyspozcyję podtrzymał i w tym sezonie.

Wrzesień dla Wisły 2001 oraz Korczyka należał do bardzo udanych. Podopieczni trenera Pluty wygrali wszystkie pięć meczów ligowych, zapewniając sobie awans do fazy finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Najlepszy wrześniowy mecz Korczyka to starcie z Sandecją Nowy Sącz/ Wisła wygrała 3:0 po dwóch bramkach skrzydłowego. Później Korczyk miał spory udział w zwycięstwie nad Garbarnią – asystował przy jedynym trafieniu Arkadiusza Kasi i otworzył wynik meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (2:0).

Należała mu się ta nagroda za rozwój indywidualny, za wkład w rozwój drużyny i mam nadzieję, że to będzie dla niego sygnał do tego, że idzie w dobrym kierunku. Jest liderem tej drużyny, ale też dobrym duchem. Jego zachowanie na boisku i poza nim też jest bardzo w porządku i nie można się do niczego przyczepić. Damian jest w takim wieku, że wciąż tę swoją nogę musi doskonalić, grałem z wieloma osoby, którzy technicznie się wyróżniali, ale później trochę im brakło w innych aspektach. Kori chłonie wiedzę, wyciąga wnioski, więc myślę, że będzie ciągle się rozwijał w takim tempie jak przez ostatnie pół roku – mówi o swoim podopiecznym trener Marcin Pluta.

baz09112016-1177

baz09182016-1439

bz06122016-6307

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x