KURO Piłkarz Stycznia: Tymoteusz Leśniak

01
Luty
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

tymek leśniak 3

Trenerzy Akademii dokonali wyboru KURO Piłkarza Stycznia. Wyróżniony został Tymoteusz Leśniak z Wisły Kraków 2009. Jest najmłodszym zawodnikiem, który został w ten sposób wyróżniony. Puchar, tuż przed meczem Euroligi Kobiet, wręczył mu Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Tymek urodził się w 2010 roku, ale od samego początku, gdy trafił do grupy naborowej rocznika 2009, trenuje w starszym roczniku, wcześniej uczęszczał przez rok na zajęcia Wiślackich Skrzatów. KURO Piłkarz Stycznia raczej mikrej postury, ale mimo braków fizycznych nie ma problemu by skutecznie rywalizować na tym poziomie. Jest zawodnikiem lewonożnym, bardzo aktywnym na boisku, który nie boi wdawać się w pojedynki i rywalizację z zawodnikami, którzy są od niego silniejsi. W Akademii, w drużynie U15, trenuje jego brat – Filip.

Wyróżniający się zawodnik w starszej grupie. Cechują go duża świadomość, pracowitość, inteligencja piłkarska, chęć rozwijania umiejętności. Wyróżnia się wzorową postawą na treningach i meczach. W ostatnim czasie wybierany był najlepszym zawodnikiem na dwóch turniejach, grając ze starszymi – podsumował swojego podopiecznego trener Piotr Wijata.

tymek leśniak 1

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x