KURO Piłkarz Sierpnia: Karol Rak

04
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

kuro rak

Karol Rak zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków w tym miesiącu najbardziej zasłużył na nagrodę KURO Piłkarza Sierpnia. Środkowy pomocnik od początku sezonu jest pewnym punktem Wisły Kraków 2000, a jego trafienia są ozdobami każdego meczu. Statuetkę oraz nagrody rzeczowe Karolowi wręczył Krzysztof Targosz, właściciel firmy Profix, nowego sponsora Wisły Kraków SA.

Karol Rak do Wisły trafił cztery lata temu z Dalinu Myślenice. W sierpniu był niesamowice skuteczny przeciwko takim drużynom jak GKS Katowice, Orzeł Przeworsk i Progres Kraków, a warto dodać, że te dwie ostatnie drużyny grały z Wisłą starszymi rocznikami. W dodatku były to wyjątkowej urody trafienia, większość z dalszej odległości. Ligę Rak również rozpoczął dobrze: jego dwa trafienia, w tym jedno z rzutu wolnego, pomogły w pokonaniu Soły Oświęcim. Po dwóch meczach bez gola, w sobotę dwukrotnie pokonał bramkarza AP Profi Zielonki. Szczególnie podobać się mogła bramka na 4:2, którą poprzedziła indywidualna akcja, dzięki której Rak minął trzech rywali i posłał piłkę w okienko.

Jestem zaszczycony, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu. Wważam, że nagroda Piłkarza Miesiąca jest dla tych chłopaków motywacją do jeszcze cięższej pracy. Otrzymanie takiego wyróżnienia na pewno przyczynia się do zwiększania pewności siebie, a to w obecnych czasach jest podstawą sukcesu. Mam przeczucie, że o Karolu Raku będzie głośno również w seniorskiej piłce. Ja bardzo mocno trzymam za Niego kciuki, podobnie jak za pozostałych piłkarzy Akademii – mówi Krzysztof Targosz, prezes firmy Profix, która w ostatnich dniach została sponsorem Wisły Kraków SA.

Nagrody dla Piłkarza Miesiąca ufundowała firma KURO Detailling, partner Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Karol Rak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x