KURO Piłkarz Sierpnia: Grzegorz Janiczak!

05
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

Grzegorz Janiczak KURO Piłkarz Sierpnia

Udany miesiąc za sobą ma Grzegorz Janiczak. Decyzją władz Akademii środkowy pomocnik Wisły Kraków 2001 został uznany KURO Piłkarzem Sierpnia. Puchar otrzymał z rąk skutecznego napastnika pierwszej drużyny – Carlosa Lopeza. Gratulacje!

Sierpień dla Janiczaka zaczął się od dwóch asyst w sparingu z Ruchem Chorzów. Później przyszedł mecz z Widzewem w którym Wisła wygrała 6:1, a Janiczak skutecznie egzekwował karnego. Ta sztuka nie udała się w 1. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, za to wtedy pomocnik popisał się świetną asystą przy bramce Michała Cienkosza (na 1:0). Precyzyjnie dograł „na centymetry” piłkę do skrzydłowego. Bramkę dołożył też w starciu z Hutnikiem Kraków, wygranym przez drużynę trenera Marcina Pluty 5:0. Przeciwko Progresowi, podobnie jak cała drużyna, zaprezentował się przeciętnie, ale miesiąc zamknął bramką z rzutu wolnego przeciwko młodszemu rocznikowi.

Grzegorz Janiczak urodził się 25 września 2001 roku, a w Wiśle jest od pięciu lat do której trafił ze Strzelca Budzów razem z bratem Gabrielem oraz Kacprem Lorancem (dzisiaj bramkarz w CLJ). – Tam też graliśmy z wymagającymi rywalami, mieliśmy fajne turnieje. Poza tym w Budzowie zawsze trenowałem ze starszymi, był moment, że trenowałem z chłopakami sześć lat starszymi. Przychodziłem do klubu w wieku 5 lat, a nie było młodszych grup niż U11, więc grałem z nimi. Teraz są moimi dobrymi kolegami. Praktycznie do końca grania tam trenowałem z rocznikiem 1997, grałem z nimi kilka meczów, ale treningów było bardzo dużo. Zdarzało się, że kończąc jeden trening zostawałem na drugi – mówił Janiczak w wywiadzie z akademiawisly.pl, którego udzielił po testach sportowych w Norwich City.

BAZ08302017-8055

BAZ09032017-5015

BAZ07262017-3349

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x