KURO Piłkarz Sierpnia: Grzegorz Janiczak!

05
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

KURO, KURO Piłkarz Miesiąca, Piłkarz miesiąca, akademia wisły, akademia piłkarska wisła kraków, wisła kraków, wiślak, Maciej Musiał, Grzegorz Janiczak, Carlos Lopez, Carlitos

Udany miesiąc za sobą ma Grzegorz Janiczak. Decyzją władz Akademii środkowy pomocnik Wisły Kraków 2001 został uznany KURO Piłkarzem Sierpnia. Puchar otrzymał z rąk skutecznego napastnika pierwszej drużyny – Carlosa Lopeza. Gratulacje!

Sierpień dla Janiczaka zaczął się od dwóch asyst w sparingu z Ruchem Chorzów. Później przyszedł mecz z Widzewem w którym Wisła wygrała 6:1, a Janiczak skutecznie egzekwował karnego. Ta sztuka nie udała się w 1. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, za to wtedy pomocnik popisał się świetną asystą przy bramce Michała Cienkosza (na 1:0). Precyzyjnie dograł „na centymetry” piłkę do skrzydłowego. Bramkę dołożył też w starciu z Hutnikiem Kraków, wygranym przez drużynę trenera Marcina Pluty 5:0. Przeciwko Progresowi, podobnie jak cała drużyna, zaprezentował się przeciętnie, ale miesiąc zamknął bramką z rzutu wolnego przeciwko młodszemu rocznikowi.

Grzegorz Janiczak urodził się 25 września 2001 roku, a w Wiśle jest od pięciu lat do której trafił ze Strzelca Budzów razem z bratem Gabrielem oraz Kacprem Lorancem (dzisiaj bramkarz w CLJ). – Tam też graliśmy z wymagającymi rywalami, mieliśmy fajne turnieje. Poza tym w Budzowie zawsze trenowałem ze starszymi, był moment, że trenowałem z chłopakami sześć lat starszymi. Przychodziłem do klubu w wieku 5 lat, a nie było młodszych grup niż U11, więc grałem z nimi. Teraz są moimi dobrymi kolegami. Praktycznie do końca grania tam trenowałem z rocznikiem 1997, grałem z nimi kilka meczów, ale treningów było bardzo dużo. Zdarzało się, że kończąc jeden trening zostawałem na drugi – mówił Janiczak w wywiadzie z akademiawisly.pl, którego udzielił po testach sportowych w Norwich City.

BAZ08302017-8055

BAZ09032017-5015

BAZ07262017-3349

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x