KURO Piłkarz Sezonu 2015/16: BARTOSZ MATOGA

28
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz08272016-5192

Stabilna forma, regularny postęp, chęć rozwoju i determinacja w dążeniu do tego. Między innymi te czynniki zdecydowały, że bramkarz Wisły Kraków 2002 Bartosz Matoga został wybrany przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków KURO Piłkarzem Sezonu 2015/16. Ceremonia podczas której został nagrodzony odbyła się przed meczem 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław.

Takie nagrody na pewno dodają dodatkowych bodźców do pracy, żeby każdego dnia stawać się lepszym i walczyć o swoje marzenia – mówi trener bramkarzy Jakub Bubetty.

Nagrody w postaci okazałego pucharu, prezentu od firmy KURO Detailing oraz bonu podarunkowego od firmy zajmującej się tematyką bramkarską 4keepers wręczali szefowie KURO Michał Mazurek i Piotr Kuciel, trenerzy Adrian Filipek i Jakub Bubetty oraz trener pierwszej drużyny Wisły Dariusz Wdowczyk.

Matoga ma 14 lat, trafił do Wisły latem ubiegłego roku z Orła Myślenice. Szybko stał się pewnym punktem drużyny trenera Adriana Filipka regularnie rozwijając swoje umiejętności. – Bartek już rok temu wyróżniał się na tle innych bramkarzy, których obserwowaliśmy. Przede wszystkim jego zaangażowanie, świadomość oraz podejście do sprawy mi zaimponowało – mówi trener bramkarzy Jakub Bubetty. – Dostał zaproszenie na treningi. Rozmawialiśmy z rodzicami bo nie do końca byli przekonani co do zmiany, natomiast widziałem, że Bartkowi zależało na transferze – mówi z kolei Filipek. Ostatecznie do klubu z Reymonta trafił. I chyba nie mógł żałować tej decyzji. Gra w pierwszym składzie, jest ważną postacią w drużynie i regularnie to potwierdza.

bz02142016_014

Przenosiny z klubu z Myślenic do Krakowa wiązały się też ze zmianą trybu życia. Matoga mieszka w Zakliczynie, więc codziennie wstawać musi przed 6, a w domu jest dopiero po 20. – I trzeba brać to pod uwagę, bo zasługuje na spory szacunek. Średnią ma powyżej 4.0, zachowanie wzorowe. Został niedawno wybrany kapitanem drużyny i naprawdę wykonuje bardzo dużą pracę, żeby być w tym momencie gdzie jest. Lider w szatni, ma posłuch wśród kolegów, jest ogólnie fajnym człowiekiem. Miał gorsze momenty, zresztą każdy je ma, ale było ich bardzo mało. Nie poddawał się, brał się w garść i stawał się mocniejszy – mówi trener Wisły 2002. Zwraca również uwagę na szacunek w szatni, a trener Bubetty dodaje, że cieszy go iż starsi bramkarze w Akademii mogą być stawiani tym młodszym za wzór i wzajemnie się oglądają, chcąc być każdego dnia lepszym.

bz01252016_005

Trener bramkarzy przyznaje, że Bartek jako bramkarz potrafi sobie poradzić na linii jak i na przedpolu. – Potwierdził to na mistrzostwach Polski w Łodzi niedawno, ale jesteśmy świadomi, że pracy przed nami jeszcze sporo – przyznaje. Z kolei trener Filipek zwraca uwagę na to, co Bartek w ciągu roku poprawił. Wymienia: gra nogami, wykopy, ustawienie się w bramce. – Na linii zawsze grał dobrze oraz uważam, że to jest nasz pierwszy napastnik – mówi.

Wisła 2002 ma za sobą obfity sezon. Mistrzostwo Małopolski, liczne turnieje: Szczecin, Dortmund, Warszawa, gdzie zawsze zajmowała miejsce w czołówce. Do każdego z tych momentów swoją cegłę dołożył Matoga. – Trzymał stałą formę przez cały rok, do tego sukcesywnie przez cały czas rozwijając. Oczywiście wyróżniał się w każdych rozgrywkach, w styczniu był najlepszy w Akademii. W Dortmundzie straciliśmy jedną bramkę. Na pewno ma charakter do sportu i do piłki nożnej. Gdy jest trochę sody za dużo to razem z trenerem Bubettym staramy się go sprowadzać na ziemię – śmieje się trener Filipek.

Droga do piłkarskiej kariery jeszcze daleka, ale zapowiada się ona obiecująco. W piątek do klubu przyszły powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15 i jednym z ośmiu powołanych przez trenera Roberta Wójcika wiślaków był właśnie bramkarz. – Nagroda za cały sezon jak najbardziej zasłużona. Bartek jeszcze dużo pokaże ale dajmy mu spokojnie pracować i się rozwijać – podsumowują trener Bubetty i Filipek.

bz08272016-5190

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x