KURO Piłkarz Marca: Patryk Warczak!

05
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ04052018-0023

Wśród zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków największe, wśród trenerów Akademii, uznanie w poprzednim miesiącu zyskał Patryk Warczak, który został wybrany KURO Piłkarzem Marca. Nagrodę otrzymał z rąk Maksa Michalczaka, który na Stadionie im. Henryka Reymana poprowadził w czwartkowe popołudnie szkolenie medialne dla najstarszych drużyn w Akademii.

Patryk Warczak urodził się 3 października 2003 roku. Do Wisły trafił w listopadzie 2016 roku z Akademii Piłkarskiej 21. Najczęściej występuje na środku obrony, choć równie dobrze radzi sobie na obu bokach defensywy. Jest podstawowym zawodnikiem w roczniku 2003, który z powodzeniem gra w Centralnej Lidze Juniorów U15.

Wiosnę zaczął w podstawowym składzie Wisły, która w CLJ U15 w trzech meczach zgromadziła sześć punktów, co warto podkreślenia, tracąc tylko jedną bramkę. Warczak miał wpływ nie tylko na defensywę, ale też ofensywę – w meczu przeciwko SMS Jarosław (5:0) miał udział przy dwóch bramkach Białej Gwiazdy.

Cieszę się, że sztab wybrał właśnie tego zawodnika. Uważam, że Patryk ma bardzo dobry charakter do pracy. Na treningach zawsze daje z siebie sto procent i podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków. W ostatnim czasie rzuca się w oczy, że poprawił grę lewą nogą – duża w tym zasługa trenera Filipka, który postawił na niego w starszym roczniku podczas turnieju w Żylinie właśnie na lewej obronie, czym dał mu bodziec do pracy. Jest to typ zawodnika, którego ta nagroda jeszcze bardziej zmotywuje – nie sądzę, aby osiadł na laurach i zadowolił się tym co ma. Rozmawiałem z nim ostatnio i wiem jaki ma cel, dlatego myślę, że jeśli będzie cierpliwy uda mu się to co sobie założył osiągnąć. Niebawem wchodzimy w decydującą fazę sezonu i mam nadzieję, że Patryk utrzyma swoją dobra dyspozycję i będzie grać na wysokim poziomie. Warto podkreślić, bo to też często jest brane pod uwagę przy tego typu wyróżnieniach, że Patryk bardzo dobrze łączy obowiązki piłkarskie z tymi szkolnymi – ocenił swojego podopiecznego trener Mateusz Stolarski.

BAZ04052018-0058

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x