KURO Piłkarz Maja: Oskar Witek

11
Czerwiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

KURO Piłkarz Maja, Oskar Witek, Wisła Kraków, Akademia Wisły, AKademia Piłkarska Wisła Kraków, Reymonta 22, Wisła, APWK, Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Oskar Witek, jako pierwszy bramkarz w obecnym sezonie, został wyróżniony comiesięczną nagrodą Akademii – KURO Piłkarz Maja. Puchar otrzymał podczas fazy finałowej 31. Turnieju im. Adama Grabki. Gratulujemy!

Lokomotiva Zagreb najlepsza w 31. „Grabce”!

Oskar Witek urodził się 9 marca 2003 roku. Do Wisły Kraków trafił latem tego roku, zostając wypożyczonym z Krakusa Nowa Huta. W poprzednim sezonie brał też udział w sparingach oraz turniejach z udziałem Wisły, dlatego bez problemu wskoczył do pierwszego składu, stając się jego pewnym punktem, a we wrześniu został wyróżniony powołaniem do reprezentacji Polski do lat 15. Regularnie występuje w drużynie U15, która w sobotę zapewniła sobie grę w półfinałach Mistrzostw Polski.

Witek w maju wyróżnił się przede wszystkim w turnieju Salt Mine CUP, w którym jako zawodnik rok młodszy został wybrany najlepszym bramkarzem. W sześciu meczach puścił tylko trzy bramki, stanowiąc pewny punkt w meczach przeciwko Newcastle United czy Legii Warszawa. Błysnął też w serii jedenastek, pomagając znacząco awansować swojej drużynie do półfinału. Natomiast Wisła 2003, z Witkiem w bramce, nie przegrała ani jednego meczu w maju.

BAZ180610_142

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x