KURO Piłkarz Listopada: Mateusz Kusiak!

11
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

BAZ12102017-8227

W odróżnieniu do poprzednich miesięcy nagroda KURO Piłkarza Listopada przypadła tym razem młodszemu zawodnikowi. Został nim Mateusz Kusiak z rocznika 2006!

Nagrodę otrzymał w trakcie turnieju eliminacyjnego do halowego Pucharu Polski, w którym – zresztą z sukcesem – wystąpiła drużyna trenerów Akademii, a wręczył ją nie kto inny, jak sam kapitan Białej Gwiazdy, Arkadiusz Głowacki.

Mateusz Kusiak urodził się 11 lipca 2006 roku, przeważnie występuje na pozycjach ofensywnych, gdzie wyróżnia się wysoką kreatywnością, a także swobodą i odwagą w dryblingu. Do Wisły trafił blisko cztery lata temu. – Najczęściej gra na pozycjach 8 lub 10. Jest pracowity i ambitny dzięki czemu cały czas rozwija swoje umiejętności. Oby to wyróżnienie było dla niego motywacją do jeszcze większej pracy – mówi trener Patryk Jałocha.

Listopad, oraz ogólnie jesień, miał udany ze względu na sukces sportowy, jakim był awans rocznika 2006 do wojewódzkich rozgrywek, w którym rywalizują zawodnicy rok starsi. Wiślacy w poprzednim miesiącu rozegrali trzy mecze barażowe w których Kusiak był podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Jałochy. Oprócz tego wyróżniał się w meczach sparingowych w Chrościcach przeciwko Lechowi Poznań, słowackiej Żylinie czy Jagiellonii Białystok. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

BAZ12102017-8221

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x