KURO Piłkarz Grudnia: Bartłomiej Sowa!

17
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14

BAZ01152017-9943

Bartłomiej Sowa, zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, został wybrany KURO Piłkarzem Grudnia. Zawodnik, który w tym sezonie trenował i grał w dwóch rocznikach, nagrodę otrzymał z rąk Marzeny Sarapaty, prezes Wisły Kraków SA, podczas finałów turnieju biznesowego Wisła CUP.

Bartłomiej Sowa urodził się 12 czerwca 2005 roku i jest wychowankiem Wisły, do której trafił w sezonie 2011/12, a więc do grupy naborowej, w której przodował wtedy rocznik 2004. Jego pierwszym trenerem był Marek Wilk. – Bardzo ambitny chłopak, który swoją postawą w ostatnich miesiącach zasłużył na tę nagrodę. Wyróżniał się w swojej drużynie, zwłaszcza w grze defensywnej oraz nieustępliwością. Co ciekawe Bartek łączy treningi piłkarskie z uprawianiem pływania. Pływa codziennie w godzinach wczesnorannych – mówi trener Bartka Michał Jania.

Jest to zawodnik występujący najczęściej w środku pomocy, wyróżnia się cechami charakteru, które mieli tacy zawodnicy jak Radosław Sobolewski czy Mauro Cantoro. Swoją postawą zasłużył na awans do starszego rocznika, gdzie zagrał dobre mecze – mówi Rafał Wisłocki, dyrektor Akademii.

BAZ01152017-9997

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x