Czerwiec
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

wydra_kuro_czerwca

Po raz drugi w tym sezonie, na jego zakończenie, Kacper Wydra wybrały został najlepszym zawodnikiem miesiąca w Akademii i w jego ręce powędrował puchar dla KURO Piłkarza Czerwca. Wręczenie miało miejsce na spotkaniu po zakończeniu sezonu, w którym Wisła zdobyła awans do Centralnej Ligi Juniorów U17.

O tym, że był to udany miesiąc dla napastnika, który do Wisły trafił latem ubiegłego roku, może świadczyć fakt, że jego bramki nie dość, że dały awans do Centralnej Ligi Juniorów U17, to w dodatku znalazły uznanie wśród kibiców – rzut wolny przeciwko Bruk-Betowi Termalica Nieciecza oraz przewrotka w Ostrowcu Świętokrzyskim spokojnie kandydują do miana hitów Internetu.

Czerwiec Wydra zaczął przeciętnie – choroba spowodowała, że mecz z Sandecją Nowy Sącz, jedyny wiosenny, w którym Wisła straciła punkty, zaczął na ławce. Pojawił się w drugiej połowie, ale zmarnował idealną okazję przy stanie 1:2. Później było już znacznie lepiej. W ostatniej kolejce MLJM rozstrzelał niecieczan – zdobywając w pierwszej połowie aż pięć bramek, w tym jedną po uderzeniu z rzutu wolnego, które znalazło uznanie nawet Carlosa Lopeza. Hiszpan był też pod wrażeniem następnego występu Wydry. Hattrick przeciwko KSZO Ostrowiec Św. zrobił wrażenie, a w szczególności drugi gol napastnika, zdobyty przewrotką. W rewanżu Wydra dołożył jedno trafienie.

Poprzednie wyróżnienie urodzony w 2002 roku zawodnik otrzymał w październiku.