KURO Piłkarz Czerwca: Daniel Hoyo-Kowalski

27
Lipiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

kuro piłkarz czerwca

Wybrany został pod koniec czerwca, ale nagrodę – z uwagi na przerwę w treningach i wyjazd na mistrzostwa Polski – otrzymał dopiero dzisiaj. Daniel Hoyo-Kowalski z rocznika 2003 został KURO Piłkarzem Czerwca w Akademii. Nagrodę podczas obozu w Przeworsku wręczył mu nowy Dyrektor Sportowy Akademii, Maciej Musiał. Gratulujemy!

Daniel Hoyo-Kowalski to środkowy obrońca, czasami występujący też jako defensywny pomocnik. W Wiśle jest od sezonu 2010/11, regularnie czyni postępy, będąc wyróżniającą się postacią w swoim roczniku. W młodszej drużynie – Wiśle 2006 – trenuje jego brat Damian.

Czerwiec dla Wisły 2003 był w szczególności miesiącem turniejów. Biała Gwiazda zaprezentowała się z dobrej strony w Dortmundzie, m.in. remisując z BVB oraz wygrała Szczecin CUP, pokonując Lechię Gdańsk czy dwukrotnie Legię Warszawa. Znaczący udział w obu sukcesach miał Hoyo-Kowalski, który wystąpił w większości meczów i oprócz dobrej gry w defensywie imponował również skutecznością – zdobył w Szczecinie dwie ważne bramki. Zagrał również w niezbyt szczęśliwych derbach – bo za takie trzeba uznać zremisowane – ale akurat mógł być zadowolony ze swojego występu. W 61. minucie uratował Wiśle punkt strzałem głową.

Nominowałem Daniela za całokształt jego pracy w tym sezonie. Kapitan w swoim roczniku, lider tej drużyny, do tego zanotował kilka występów w starszej drużynie. Sezon zakończył bardzo dobrymi występami na turniejach w Dortmundzie i Szczecinie, gdzie był pewnym punktem defensywy, która traciła mało bramek. W Szczecinie nie opuścił na boisku ani minuty, zdobył dwie bramki, przyczyniając się znacząco do końcowego zwycięstwa. Zagrał też w trzech meczach na mistrzostwach Polski województwach i z dwoma bramkami był drugim strzelcem kadry Małopolski – opisał miesiąc w wykonaniu swojego podopiecznego trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków 2003 przebywa obecnie w Przeworsku na obozie przygotowawczym. Zawodnicy trenera Stolarskiego rozegrali w środę sparing z rok starszą Resovią Rzeszów (przegrali 2:3). Wiślacy do Krakowa wracają w sobotę.

BAZ06042017-7761

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x