Krakowskie Przedszkola grają z Wisłą!

18
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Przedszkole z Białą Gwiazdą

Coraz więcej krakowskich przedszkoli decyduje się na współpracę z Akademią Piłkarską Wisła Kraków. Od października już w dziesięciu placówkach w Krakowie odbywają się zajęcia dla Wiślackich Skrzatów.

Trenerów Wisły możemy już spotkań w takich miejscach jak: Przedszkole Bajeczka (ul. Radzikowskiego 1), Przedszkole Montessori (ul. Zarzecze 23), Przedszkole Żyrafa (ul. Żabiniec 68, ul. Wspólna 46 i ul. Rodakowskiego 15), Przedszkole Chatka Małolatka (ul. Domowa 3), Przedszkole Motylek (ul. Bociana 6 i ul. Białoprądnicka 24), Przedszkole Iskierka (ul. Staffa 7) oraz Przedszkole Miłosierdzia Bożego (ul. Na Wzgórzu 1).

Projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą wystartował na początku tego roku. Zajęcia odbywają się na terenie przedszkola raz w tygodniu i są one prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów Wisły Kraków. Nadrzędne cele zajęć to nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku. Trenerzy przykładają szczególną uwagę do kształtowania koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi. PzBG jest kontynuacją Wiślackich Skrzatów, zajęć, które co sobota odbywają się na obiektach Wisły Kraków przy ul. Reymonta 22. – Dzieciaki są bardzo zadowolone i męczą rodziców, żeby ci zapisywali ich na te zajęcia, które są świetne. To jest dla nas nowość, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Żałujemy tylko, że nie mamy większej sali gimnastycznej, bo to jest pewne utrudnienie, ale tak to rewelacja. Pan prowadzący ze świetnym podejściem do dzieci zdobywa mistrzostwo świata – podkreśla s. Bożena Olech, Dyrektor Przedszkola Miłosierdzia Bożego, które jest najdłużej Partnerem Akademii, bo od marca 2015 roku.

Mój Pierwszy Sezon

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasi trenerzy trafiają do dzieciaków. Zaciekawić takich maluchów przez 40 minut nie jest łatwo, ale nasza kadra to sami specjaliści – mówi Piotr Wijata, Koordynator Wiślackich Skrzatów. Jakie stawia sobie cele z pracą z przedszkolakami? – Przede wszystkim chcemy efektywnie prowadzić zajęcia. Naprowadzać by polubiły sport, żeby to była baza na przyszłość. Ważne jest też wychowanie. Staramy się wpajać zachowania, które w przyszłości mogą zaprocentować. Szacunek, postawa fair play, czy też zwyczajne przybijanie piątki kolegom, to są elementy, które sprawiają, że będą lepszymi ludźmi. I nawet jeśli nie zwiążą swojej przyszłości ze sportem, to będą pamiętali, gdzie te cechy nabywali – tłumaczy.

Fot. Krzysztof Porebski

Akademia stara się zachęcać dzieci do sportu również poprzez inne formy niż zajęcia. Skrzaty z Przedszkoli zapraszane są na mecze pierwszej drużyny Wisły, a w kwietniu tego roku odbył się turniej „Mój Pierwszy Mecz”, udział w nim wzięło 140 dzieciaków w przedziale wiekowym 2-5. Następnie miały możliwość zwiedzić Stadion im. Henryka Reymana. Emocji nie brakowało, co podkreślały wypowiedzi uczestników. – Wielkim zaskoczeniem była dla nas chęć wyjścia na parkiet osób, które z natury są bardzo nieśmiałe. Turniej zdecydowanie pomógł przełamać im bariery i uwierzyć we własne możliwości. Podbudowanie poczucia własnej wartości dzieci to chyba największa wygrana tego dnia – mówiła Nina Butor, pedagog z Przedszkola Żyrafa Rodakowskiego 15.

Tak prezentuje się mapa Przedszkoli z Białą Gwiazdą:

przedszkola_z_biala_gwiazda_w_krakowie

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x