Koprukowiak: „Pod względem potencjału ta akademia jest jednym z lepszych miejsc w Polsce”

08
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

bz06122016-6825

Wielkim krokami zbliża się kurs skautingowy organizowany przez Scouts For Football i naszą Akademię. Z tej okazji wywiadu Polskiemu Związku Piłkarzy udzielił Grzegorz Koprukowiak, współzałożyciel SFF. Nie obyło się w nim bez tematów związanych właśnie z nami. Część rozmowy na akademiawisly.pl, całość TUTAJ.

Grzegorz Koprukowiak: Kurs, który planujemy na koniec września w Krakowie, jest kompletnie inny. Jest to taka współpraca przy organizacji jaką sobie wyobrażamy w pełnym wydaniu. Dzielimy się obowiązkami z Akademią Piłkarską Wisła Kraków i wierzymy, że ten projekt przyniesie owoce obydwu stronom.

Czemu akurat Wisła Kraków?
– Na naszych kursach w roli uczestników pojawiali się przedstawiciele Akademii. Po jednym z kursów padło zapytanie o naszą opinię dotyczącą ewentualnego kursu w Krakowie. Nie ukrywam, że taką lokalizację braliśmy pod uwagę i postanowiliśmy podjąć rozmowy. Do Krakowa przyjechaliśmy w czerwcu przy okazji turnieju MiniEuro, by kilka tygodni później odwiedzić Turniej o puchar im. Adama Grabki. Poznaliśmy cały sztab ludzi, młodych osób, które oddają swoje serce wielkiej pasji i miłości, jaką jest Wisła Kraków. Nasze uwagi, obraz ludzi bardzo oddanych swojej pracy i szeroko rozumiany klimat tego, co dzieje się przy tym projekcie, skłoniło nas do tego, żeby wespół z nimi stworzyć coś ciekawego. W Akademii mają świetne zaplecze i oddanych ludzi, więc nic nie stoi na przeszkodzie by razem działać.

Kurs skautingowy organizowany przez Scouts for Football i Akademię Piłkarską Wisła Kraków, przy wsparciu Wisły Kraków S.A.

W świetle ostatnich problemów z jakimi boryka się Wisła nie przeszło wam przez głowę, że może to rzutować na nadchodzący kurs i postawić was w złym świetle? Ekstraklasowy klub i akademia piłkarska to osobne podmioty, ale skojarzenia mogą być jednoznaczne…
– Widzimy w Akademii Wisły bardzo obiecujący projekt. Wystarczy spojrzeć na wyniki młodzieżowców czy też na ludzi ją tworzących. Ostatnio przy powołaniach do kadry U-15 zawodnicy Wisły stanowili większość. Chłopcy grający w różnych kategoriach wiekowych mają okazje do grania z ciekawymi rywalami. Chociażby na turnieju MiniEuro gościło Bate Borysów czy węgierski Ferencvaros. A jeśli chodzi o ludzi? Warto chociażby wspomnieć takie nazwiska jak Jakub Sage czy Gerald Imiolek, skaut PZPN doskonale znający rynek francuski, który szkoli najmłodsze kategorie wiekowe. Inny przykład to nowy „nabytek” – Goncalo Feio pracujący z U-17. To są ludzie, którzy mają pojęcie o piłce, są wielkimi profesjonalistami. Pod względem potencjału ta akademia jest jednym z lepszych miejsc w Polsce. To przede wszystkim skłoniło nas do tego, by stworzyć tu coś interesującego. Druga rzecz, że wszystkie zawirowania związane ze spółką akcyjną miały miejsce już po tym jak zapadła decyzja, by razem zorganizować kurs. Rozmawiałem wcześniej z prezesem Duninem-Suligostowskim i jeszcze nawet nie było tematu zmiany właściciela, jedynie spekulacje w kuluarach, bez żadnych konkretów, bez nazwisk. Zresztą, dla nas nie miało to znaczenia. Doceniamy pracę ludzi związanych z tym klubem i Akademią, którzy na odgórne decyzje nie zawsze mają wpływ.

Więcej na pzp.info.pl. My tylko przypominamy, że Grzegorz Koprukowiak i Michał Mikulski ze Scouts For Football byli obecni na dwóch czerwcowych międzynarodowych turniejach Akademii: miniEURO Wisła CUP U15 i 29. Puchar Adama Grabki U12. Z tego pierwszego wydarzenie pochodzi też zdjęcie główne.

GŁÓWNY OBROŃCY trzech małe

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x