Grudzień
2017

Kategoria Aktualności

BAZ12172017-3658

Niestety na meczu półfinałowym zakończyła się przygoda z futsalowym Pucharem Polski w sezonie 2017/18. Mistrzem Małopolski została drużyna FB Wojtas, która wcześniej wyeliminowała wiślaków. Gratulujemy ambitnej postawy trenerom!

Zdjęcia z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Od 26 października, kiedy Wisła zgłosiła się do eliminacji halowego Pucharu Polski, i od 14 listopada, kiedy trenerzy zaczęli wieczorne treningi, trwała przygoda z futsalem przy Reymonta 22. Zakończyła się 17 grudnia, porażką 2:4 z FB Wojtas, którą do zwycięstwa poprowadził Dominik Kościelniak, strzelec hattricka w tym meczu.

Mecz zaczął się lepiej dla gości, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Wiślacy zostali zaskoczeni szybko grającymi zawodnikami, którzy na co dzień trenują w czwartoligowej Limanovii. Jednak, za sprawą Krystiana Żakowicza i jego gola, trenerzy wyrównali. Nie umieli jednak utrzymać tego zbyt szybko i chwilę później było już 1:3, a dwa ciosy zadał Dominik Kościelniak, który przypomniał się swojemu byłemu klubowi. Można było spodziewać, że FB Wojtas pójdzie za ciosem, ale od trzeciej bramki do roboty wzięli się gospodarze. Brakowało jednak skuteczności oraz lepszych rozwiązań w szybkich atakach. Najbliżej drugiej bramki Wisła była na trzy sekundy przed końcem pierwszej połowy. Sergiej Michajlow wyrzucił piłkę do Michała Jani, który został powalony przez bramkarza i sędzia wskazała na szósty metr. Do piłki podszedł Marcin Pluta, ale jego strzał został zbity na rzut rożny, którego Wiślacy nie zdążyli już poprawnie wykonać.

BAZ12172017-3578

Przerwa podziałała mobilizująco na naszą drużynę, która przystąpiła od pierwszej minuty do ataków. Udało się to na kilka minut przed końcem, kiedy Mateusz Stolarski posłał piłkę w pole bramkowe, a Szymon Witek interweniował niefortunnie i zmieścił ją w swojej bramce. Ostatnie minuty trenerzy grali z wycofanym bramkarzem, co mogło przełożyć się na wyrównującą bramkę – najlepszą okazję miał Maciej Papież, ale z ostrego kąta nie trafiał, choć wydaje się, że mógł też dograć do Macieja Musiała, który miałby wtedy pustą bramkę. Gra bez bramkarza zakończyła kontrą na pustą bramkę, którą wykończył nie kto inny, jak Kościelniak.

BAZ12172017-3703

W drugim meczu półfinałowym KU AZS UEK pokonał Spartę Spytkowice 3:1. W finale akademicy na 112 sekund przed końcem prowadzili 1:0 i mieli na siódmym metrze od bramki rzut wolny, który zakończył się świetną interwencją bramkarza i kontrą na 1:1. Drużyna z Krakowa wycofała bramkarza, co dla limanowian zakończyło się podobnie jak w starciu z Wisłą – bramką. Dlatego też na szczeblu centralnym, w 1/32 Pucharu Polski, zagra FB Wojtas. Zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia! Natomiast trenerom postawy w dwóch turniejach oraz udowodnienia, że jak się chce, to można!