Konferencja prasowa przed 29. Turniejem o Puchar Adama Grabki

22
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

11072015a_003

Akademia Piłkarska Wisła Kraków zaprasza na konferencję prasową przed 29. Turniejem o Puchar im. Adama Grabki U12, która odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00. Konferencja będzie miała miejsce w Pawilonie Medialnym Białej Gwiazdy przy ul. Reymonta 20 w Krakowie i stawią się na niej trener Michał Jania oraz zawodnicy Michał Opalski, Dominik Sambor, Bartłomiej Wolak i Robert Zaborowski.

Szczegóły 29. Turnieju o Puchar Adama Grabki

Michał Opalski to wychowanek Wisły, w której jest od 2012 roku. Jest ofensywnym pomocnikiem, przez znaczącą część sezonu występował w starszym roczniku. Tegoroczny występ w Grabce nie będzie dla niego pierwszym, ponieważ rok temu zagrał z kolegami o rok starszymi. Strzelił nawet zwycięską bramkę w meczu ze Slovanem Bratysława. Runda wiosenna dla Opalskiego zaczęła się pechowo od złamania ręki. W poprzednim sezonie został wybrany Piłkarzem Maja Akademii. Dominik Sambor trafił do Wisły w tym sezonie. Wcześniej występował w Orbicie Bukowno. Od samego początku pobytu w klubie należy do wyróżniających się zawodników. Z kolei Bartłomiej Wolak podobnie jak Opalski to wychowanek Wisły. Wcześniej jednak w Grabce nie wystąpił. Robert Zaborowski to napastnik, który trafił do Wisły w poprzednim roku. Podobnie jak Opalski rok temu wystąpił na Grabce. Rok temu wystąpiły w turnieju wystąpiły dwie drużyny Wisły – pierwsza zajęła szóste miejsce, a druga szesnaste.

Trenerem Wisły Kraków 2004 jest Michał Jania. Były piłkarz młodzieżowych grup Białej Gwiazdy, który wystąpił również w kadrze narodowej. W marcu ubiegłego roku udzielił naszej stronie obszernego wywiadu opowiadając o swojej przygodzie z piłką w Wiśle. Rozmowę można przeczytać TUTAJ. W 2002 roku również dostąpił zaszczytu występu w turnieju imienia legendarnego wiślackiego trenera.

Grabka po raz drugi w historii rozegrana zostanie na trawie. Wcześniej swoją sławę zdobyła dzięki rozgrywkom halowym. Po raz pierwszy o Puchar im. Adama Grabki rywalizowano w 1985 roku. Wówczas w rozgrywkach udział wzięło sześć drużyn, a jedna była z zagranicy – Union Landhaus Wiedeń. Od tamtej pory w rozgrywkach występowały takie drużyny jak: Espanyol Barcelona, Tirol Innsbruck, Spartak Moskwa, Bayer 04 Leverkusen, Ferencvaros Budapeszt, Borussia Dortmund, Leeds United, czy trzykrotny triumfator rozgrywek Sparta Praga. Nie brakowało też czołowych ekip z Polski – Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk czy Jagiellonia Białystok regularnie przyjeżdżają do Krakowa by mierzyć się w tym prestiżowym turnieju. Wisła Kraków zwyciężała w turnieju ośmiokrotnie, a w ostatniej edycji zajęła 6. miejsce.

MurCup.WisRuch_009
Robert Zaborowski

bz04162016_016
Bartłomiej Wolak

bz04162016_029
Dominik Sambor

bz04162016_011
Michał Opalski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x