Kwiecień
2016

Kategoria Aktualności

Jakub Bartosz

W meczu 31. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Górnik Zabrze 3:1. W 70. minucie na boisku pojawił się Jakub Bartosz, który zmienił Rafała Pietrzaka.

Dariusz Wdowczyk po serii dobrych meczów w wykonaniu Wisły nie mieszał w składzie. W porównaniu do ostatniego spotkania dokonał tylko jednej zmiany – za Krzysztofa Drzazgę do składu wskoczył Rafał Pietrzak. Po raz kolejny na ławce usiadł Jakub Bartosz, a po przerwie dołączył do niego również Alan Uryga. I to właśnie Bartosz pojawił się na boisku w 70. minucie przy wyniku 2:1. Wiślacy znaleźli się wtedy w sytuacji, gdy Górnik zaatakował, ale ostatecznie zwycięstwo Białej Gwiazdy, na dziesięć minut przed końcem, przypięczetowali Patryk Małecki i Zdenek Ondraszek.

Bartosz zagrał na nietypowej dla siebie pozycji: zastąpił na lewej obronie Pietrzaka w ustawieniu z pięcioma obrońcami. Ogólnie były to poprawne zawody, raz wdał się w pojedynek szybkościowy – wygrany – ale wybiegł z piłką poza boisko, próbował też strzału z dystansu, ale został zablokowany. Było to jego piąte spotkanie w barwach Wisły w ekstraklasie, a pierwsze w rundzie wiosennej.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
Małecki 6′, Wolski 42′, Ondrasek 80′

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz – Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak (69′ Bartosz) – Rafał Boguski, Denis Popović, Rafał Wolski (63′ Donald Guerrier), Patryk Małecki (90′ Tomasz Cywka) – Zdenek Ondrasek