Maj
2016

Kategoria Aktualności

Jakub Bartosz

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami w pierwszym składzie Wisły Kraków na mecz z Jagiellonią Białystok wybiegł Jakub Bartosz. Wychowanek Wisły zagrał 90 minut, a Biała Gwiazda wygrała to spotkanie 1:0, zapewniając tym samym sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Był to szósty występ Bartosza w Ekstraklasie oraz piąty w tym sezonie. Kuba pokazał się w tym meczu z dobrej strony, nie tylko radził sobie w obronie, ale dodatkowo stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Po jego wrzutce Paweł Brożek był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał głową dobrze wybronił Bartłomiej Dąbrowski. Nasz wychowanek rozegrał całe spotkanie, które zakończył z żółtą kartką za faul w pierwszej połowie.

Nie tylko przeszkadzał
Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się zagrać w tym meczu na zero z tyłu. Jeżeli z trybun wyglądało to tak, że nie tylko nie przeszkadzałem, a pomagałem dobrymi wrzutkami, to jestem z tego faktu bardzo zadowolony – powiedział Bartosz po meczu, oraz dodał: – Oczekiwania przed tym sezonem były większe, wylądowaliśmy jednak w grupie spadkowej, ale udało nam się utrzymać w lidze. Teraz czekamy na nowy sezon i na nowe rozdanie. A jak to będzie wyglądać w nowym sezonie? Na moją pozycję w drużynie trzeba zapracować sobie na treningu, nie ma co rozmawiać z trenerem. Liczy się tylko praca. Jak zdrowie dopisze i jak dobrze będę wyglądać na treningach, to mam nadzieję, że będę dostawać więcej szans.

Oprócz Jakuba Bartosza na boisku pojawili się dwaj inni wychowankowie w barwach Białej Gwiazdy. Krzysztof Mączyński rozegrał całe spotkanie, a Alan Uryga pojawił się na pięć minut przed końcem i zagrał na pozycji środkowego obrońcy. Do tego na ławce cały mecz przesiedzieli Piotr Żemło oraz Krystian Kujawa.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
Paweł Brożek 25′

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz – Jakub Bartosz, Maciej Sadlok, Richard Guzmics, Tomasz Cywka – Krzysztof Mączyński, Rafał Wolski (72′ Denis Popovic), Rafał Boguski (80′ Krzysztof Drzazga), Patryk Małecki – Paweł Brożek (85′ Alan Uryga), Zdenek Ondraszek