2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

08282015_008

W 11. kolejce Ekstraklasy Wisła Kraków postawiła się liderowi naszej ligi, lecz mimo całkiem dobrego spotkania, nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do bramki pechowo nie trafił Paweł Brożek, Piast Gliwice skontrował i mecz zakończył się wynikiem 1:0. W składzie od początku grali Alan Uryga, Krzysztof Mączyński i Łukasz Burliga. W drugiej połowie na boisku zameldowali się również Kamil Kuczak i Grzegorz Marszalik. Dla których był to, odpowiednio, drugi i trzeci ligowy występ w tym sezonie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Łukasz Burliga. Nie wyrzekł się wprawdzie błędów, jednak wyróżniał się na tle innych graczy. Dobrze podłączał się pod akcje ofensywne, dryblował, próbował dośrodkowywać futbolówkę w pole karne czy wymieniać szybkie podania w ataku. Czasem można było odnieść wrażenie, że lepszym rozwiązaniem w przypadku jego wypadów był strzał. Solidny mecz zagrał także Alan Uryga. Dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych a niekiedy nawet próbował zabrać się z piłką w kierunku pola karnego rywali. Podobnie było w przypadku Krzysztofa Mączyńskiego. Wychowanek miał dwie świetne okazje na zdobycie gola. W pierwszej pechowo uderzył nieczysto, a później piłka po jego strzale trafiła w głowę obrońcy Piasta. W 75. minucie meczu na boisku pojawił się Grzegorz Marszalik. Młody pomocnik zmienił Alana Urygę i w ciągu kilkunastu minut, które spędził na boisku, zostawił po sobie dobre wrażenie. Był bardzo ruchliwy i próbował wymieniać szybkie piłki z graczami „Białej Gwiazdy”. W doliczonym czasie gry z ławki rezerwowych wszedł także Kamil Kuczak, ale nie zdążył wpłynąć na wynik meczu. Wśród rezerwowych zasiadł również Piotr Żemło.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Wisła Kraków: Cierzniak – Jović, Guzmics, Sadlok, Burliga – Mączyński (91. Kuczak), Uryga (75. Marszalik) – Boguski, Popovič (83. Crivellaro), Guerrier – Paweł Brożek.