Klasy sportowe w Zelkowie we współpracy z Akademią

19
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-7 / U-8 / U-9

BAZ09092017-1315

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Słoneczne Wzgórze” w Zelkowie ogłasza nabór do klas sportowych. Klasy od I do V prowadzone są we współpracy z Akademią Piłkarską Wisła Kraków. Zajęcia sportowe prowadzone są przez trenerów pracujących przy Reymonta 22 z młodzieżą.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Zelkowie obecnie funkcjonuje IV klasa dla chłopców z roczników 2007-2008, której nauczycielem jest Maciej Papież, w Wiśle trener drużyny U11. Od nowego roku szkolnego Szkoła planuje uruchomić kolejne cztery klasy. Wszystkie z programem sportowym, co najmniej dziesięciogodzinnym, realizowanym w oparciu o plan szkolenia Akademii Wisły. – Podsumowując pierwszy semestr funkcjonowania klasy sportowej jestem bardzo zadowolony z postępu sportowego wszystkich zawodników. Niewątpliwie przyczyniło się do tego duże zaangażowanie szkoły, trenerów, a także możliwość współpracy z Akademią, w której jestem trenerem oraz korzystania z jej obiektów treningowych. Co mnie bardzo cieszy kolejnym sukcesem utworzenia klasy sportowej są lepsze wyniki w nauce, poprawa dyscypliny i organizacji zawodników oraz widoczna integracja w grupie uczniów – mówi trener Maciej Papież.

Duże zainteresowanie profilem sportowym spowodowało, iż Szkoła w Zelkowie wraz z Akademią Wisły otwierają jeszcze szerzej tę inicjatywę i od początku nowego roku szkolnego zajęcia sportowe w rozszerzonym zakresie będą realizowane w klasach od I do V szkoły podstawowej, czyli dla uczniów w rocznikach od 2007 do 2011, a obok piłki nożnej, będzie można wybrać gimnastykę, również realizowaną przez trenerów Towarzystwa Sportowego Wisła. Oferta ta jest skierowana do osób, które obok większej dawki ruchu fizycznego i sportu potrafią łączyć to z nauką na wysokim poziomie, o który dba Szkoła.

Pan Maciej Papież, który dołączył do nas w ubiegłym roku wykonuje wraz z pozostałymi nauczycielami i trenerami świetną pracę, czego efekty mamy już widoczne. Nasza szkolna drużyna pokazała się w kilku turniejach z bardzo dobrej strony. Dostaliśmy się także do finału powiatu w kategorii U12, a co najważniejsze chłopcy rozwijają się indywidualnie i realizują swoją sportową pasję w pełnej zgodzie z nauką. Nadmienię, iż obok pięciu godzin angielskiego w tygodniu, nasi uczniowie uczą się też języka niemieckiego oraz francuskiego – mówi dyrektor Szkoły Maciej Antkiewicz. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zelkowie kieruje swoją ofertę także do dzieci spoza gminy Zabierzów. Każdego dnia do Zelkowa dojeżdżają dzieci z północy Krakowa, a sama Szkoła umożliwia dowóz dzieci z Pętli Azory.

szkola_podstawowa_zelkow_informacje_o_naborze

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x