Styczeń
2016

Kategoria Aktualności / U-11

bz01172016_018

Wiele emocji dostarczył niedzielny turniej SPAR Biała Gwiazda CUP, w którym wystąpili zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Bezkonkurencyjny okazał się Karol Wadowice, który wygrał wszystkie pięć spotkań, przy okazji zgarniając dwie z trzech indywidualnych nagród.

Sprawdźcie zdjęcia ze SPAR Biała Gwiazda CUP U-11!

Faza grupowa pokazała, że wadowiczanie głównych rywali do końcowego triumfu będą mieli w Dunajcu Nowy Sącz oraz dwóch drużynach Wisły. Własnie te cztery ekipy awansowały do Ligi Mistrzów i już w półfinale doszło do bratobójczego pojedynku. Wisła Niebieska przeciwko Wiśle Czerwonej. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy w finale trafili na Karola.

W międzyczasie na kibiców, którzy licznie wypełnili Halę Wisły czekały do zdobycia między innymi meczowe koszulki Bobana Jovicia i Arkadiusza Głowackiego.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły rozgrywkom Ligi Europy. Świadczy o tym między innymi to, że zwycięzcę finału, Pcimiankę Pcim, wyłonił pojedynek jeden na jednego (co minutę każda drużyna zdejmowała po jednym zawodniku). Emocji nie brakowało również w meczu o trzecie miejsce, w którym zawalczyły AP Gołcza oraz Beskid Andrychów. Szybki gol zawodników z Gołczy wystarczył do zwycięstwa, mimo że Beskid do końca starał się odrobić straty.

Ostateczne rozwiązania w LM nie były pomyślne dla wiślaków. Trzecie miejsce zajął Dunajec Nowy Sącz, a pierwsze Karol Wadowice. W finale Wisła Czerwona objęła prowadzenie, ale z biegiem minut Karol dochodził do większej liczby sytuacji, wygrał 3:1 i zasłużenie zdobył okazałe trofeum.

Królem strzelców zawodów został Mateusz Stanek, najlepszym bramkarzem Krystian Stryszowski, a najlepszym zawodnikiem Kacper Podlipni.