Kadra U16: Buksa strzela, Polska wygrywa

Listopad
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

kadrowicze_polska_rlandia_pln_1200x800_hoyo_buksa

Reprezentacja Polski do lat 16 pokonała rówieśników z Irlandii Północnej 3:0. Tym razem selekcjoner Marcin Dorna w wyjściowym składzie postawił tylko na jednego zawodnika Wisły.

W porównaniu do pierwszego meczu trener reprezentacji dokonał kilku zmian w wyniku których Daniel Hoyo-Kowalski usiadł na ławce, a Aleksander Buksa został przesunięty na szpicę ataku. Odpłacił się w 27. minucie, kiedy najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i podwyższył prowadzenie. Wcześniej bramkę zdobył Filip Wilak. Buksa, który w pierwszym meczu grał 72 minut zszedł w przerwie. W 70. minucie na boisku pojawił się Hoyo-Kowalski, a Polacy ostatecznie pokonali Irlandię Północną 4:0 – dwie bramki w drugiej połowie dołożył Szymon Włodarczyk.

Polska – Irlandia Północna 4:0 (2:0)
Filip Wilak 13′, Aleksander Buksa 27′, Szymon Włodarczyk 69′, 80′

Polska: Jakub Ojrzyński – Jerzy Tomal (69′ Daniel Hoyo-Kowalski), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Brian Woschek (62′ Jakub Malec) – Filip Wilak (41′ Radosław Cielemęcki), Fryderyk Gerbowski (62′ Olaf Korczakowski), Mateusz Łęgowski (69′ Dominik Wasilewski), Adrian Bukowski (41′ Bartłomiej Kafel), Patryk Kusztal (51′ Mateusz Musiałowski) – Aleksander Buksa (41′ Szymon Włodarczyk).