Kacper Chorążka trenuje z pierwszą drużyną Wisły Kraków

10
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

11102015_025

Sztab szkoleniowy Wisły Kraków zdecydował, że urodzony w 1999 roku bramkarz Kacper Chorążka dołączy od tego tygodnia na dłużej do treningów z pierwszą drużyną Białej Gwiazdy. Pierwszy trening już za nim.

Zawodnik w rundzie jesiennej występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podczas zimowych przygotowań rozegrał trzy sparingi w drużynie rezerw Wisły, w dwóch z nich zachowując czyste konto. –  Gra z seniorami wygląda trochę inaczej niż w juniorach, więcej jest fizyczności, to wiadomo. Ale w CLJ można spotkać świetnie wyszkolonych technicznie zawodników. Na razie zanosi się, że tam będą najwięcej grał, więc mam świadomość jak dużo pracy przede mną by trafić na wyższy szczebel – mówi młody bramkarz. Mimo, że jeszcze przez dwa i pół sezonu Chorążka będzie juniorem, trening z seniorami nie jest dla niego nowością. Od kilku lat trenuje w rezerwach oraz indywidualnie z trenerem Arturem Łaciakiem. Różnice pomiędzy pierwszą a drugą drużyną? – Zawodnik moze sie skupić tylko na treningu, ponieważ wszystkie sprawy typu pompowanie piłek, przygotowanie sprzętu do treningu jest załatwiane przez inne osoby w klubie, jedyne co muszę zrobić to przenieść piłki z szatni na boisko i z powrotem. Wszystko jest przygotowywane pod pierwszą drużynę, w szatni wyczuwa się profesjonalizm u każdego, zresztą to zaszczyt znaleźć się obok Arkadiusza Głowackiego czy Pawła Brożka. I oczywiście przede wszystkim możliwość podglądania najlepszych bramkarzy w klubie i czerpania z ich doświadczenia – stwierdza.

11102015_029

Kacper Chorążka w Wiśle jest od dziesięciu lat. Zaczynał jako zawodnik z pola, by po roku przestawić się na bramkę. Inspiracją był… Jerzy Dudek. – Wydaje mi się, że trzeba mieć kogoś na kim trzeba się wzorować – mówił Chorążka w rozmowie z akademiawisly.pl rok temu. – Dla mnie był to Jerzy Dudek, wydaje mi się też, że dzięki niemu zacząłem pasjonować się bronieniem. Było to po finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. Bramkarz to też ważna postać, taka wyrazista: albo zawali, albo jest bohaterem. To mnie zawsze ciągnęło do tej pozycji.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x