Już wkrótce druga edycja Wisła Family CUP

14
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

wisla_family_cup_2017_facebook

Hasło Cała Wisła Zawsze Razem po raz kolejny będzie motywem przewodnim Wisła Family CUP. Turniej rodziców zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków odbędzie się w dniach 25-26 marca w Hali Głównej przy ul. Reymonta 22.

Będzie to druga edycja rozgrywek. Poprzednia odbyła się w lutym ubiegłego roku i przyniosła, zwłaszcza w finałowych grupach, sporo emocji. Cel niezmiennie ten sam: integracja i wzajemna współpraca rodziców wszystkich roczników z osobami odpowiadającymi za szkolenie młodych piłkarzy oraz świetna zabawa z odwróceniem ról: czyli grają starsi, a kibicują młodsi.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Mamy świadomość, jak ważną rolę ogrywają rodzice, którzy wychowują młodego piłkarza. Choćby sam fakt, że czasami muszą wstać o piątej rano w sobotę, bo gramy turniej. Dlatego też należały im się te dwa dni rywalizacji. Cieszy, że mieli solidne wsparcie z trybun, bo jak zwykle najmłodsze roczniki spisały się na medal – mówił rok temu Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Wtedy najlepsi okazali się rodzice z rocznika 2008, którzy w rzutach karnych rozstrzygnęli pasjonujący finał z „rok starszymi” rodzicami na swoją korzyść. Dzięki temu obejrzeli mecz pierwszej drużyny Wisły Kraków z Loży Skybox. I to też będzie główna nagroda kolejnej edycji. Przewidziane są też nagrody dla pozostałych uczestników.

Jest więc o co grać, ale organizatorzy podkreślają, że najważniejsze jest zaszczepiać odpowiednie wzorce wśród młodych zawodników. Gra na boisku z zachowaniem zasad Fair Play oraz kulturalny doping na trybunach. Oprócz rodziców wystąpią drużyna pracowników Wisły Kraków oraz zaprzyjaźniona ekipa KURO Detailing, regularnie wspierająca rozwój młodych piłkarzy Białej Gwiazdy. Te dwa dni to nie tylko rywalizacja na parkiecie, ale też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, które przygotowała Akademia we współpracy z Wisłą Kraków SA. Organizowane będą m.in. konkursy dla Pań, które przyjdą wspierać swoich mężów.

Początek turnieju w sobotę o 10:00, a zakończenie przewidziane jest na godz. 18:00 w niedzielę. Później spotkanie i wspólne oglądanie meczu el. do MŚ Czarnogóra – Polska. Cała Wisła Zawsze Razem!

DSC_0145 (Kopiowanie)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x