2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-16

JM

Nie brakowało emocji w sobotnich Derbach Krakowa Juniorów Młodszych. Wisła Kraków pokonała Cracovię 2:1 po bramkach Mateusza Wyjadłowskiego oraz Michała Banika i po dwóch kolejkach rundy finałowej ma komplet punktów. Dzisiaj podopieczni trenera Pawła Regulskiego byli drużyną lepszą, ale do ostatnich minut wynik spotkania nie był przesądzony.

Już w pierwszych dziesięciu minutach wiślacy wykreowali sobie trzy bardzo dobre sytuacje. Najpierw Jakub Łyczak idealnie dograł do Michała Banika, a napastnik uderzył wprost w Krzysztofa Sendorka, bramkarza Cracovii. Chwilę później sprzed pola karnego strzelał Patryk Plewka, ale golkiper gości sparował uderzenie na rzut rożny. Przed szansą stanął również Łyczak, ale w sytuacji jeden na jednego uderzył obok bramki. Wiślacy częściej utrzymywali się przy piłce i w końcu, w 33. minucie, objęli prowadzenie. Marcin Jaworski wpadł w pole karne, został sfaulowany, a sędzia wskazał na 11. metr od bramki. Rzut karny pewnie wykonał Mateusz Wyjadłowski. Do przerwy mogło być 2:0, ale uderzenie Łyczaka odbiło się od poprzeczki.

Po zmianie stron Cracovia szybko jednak wyrównała, wykorzystując błąd w ustawieniu Wisły. Wszystko zaczęło się od rzutu sędziowskiego podyktowanego przez arbitra, po którym do piłki dopadł jeden z zawodników Pasów. Nie oddał piłki spodziewającym się tego wiślakom, lecz podał do niepilnowanego Jakuba Batora. Napastnik Pasów nie miał problemów z pokonaniem Patryka Paweli. Bramka stracona w taki sposób zmotywowała wiślaków jeszcze bardziej i dwanaście minut później było już 2:1. W roli głównej znowu wystąpił Jaworski – jego dogranie z bocznego sektora z bliska wykończył Banik. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, mimo, że goście szukali szczęścia w licznych stałych fragmentach gry. Zdołali nawet zdobyć drugą bramkę, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Ostatecznie Juniorzy Młodsi Wisły wygrali dwunaste z rzędu spotkanie w sezonie i po dwóch meczach rundy finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych mają komplet punktów. Za tydzień rywalem Białej Gwiazdy będzie Akademia Sportu Progres, która również ma na swoim koncie sześć oczek.

2. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych (1-6)
Kraków, ul. Reymonta 22, 24.10, godz. 10:00
Wisła Kraków – Cracovia 2:1 (1:0)
Mateusz Wyjadłowski 33′, Michał Banik 56′ – Jakub Bator 43′

Wisła Kraków: 1. Patryk Pawela – 6. Kacper Pandyra, 3. Piotr Świątko, 4. Miłosz Stawowy, 5. Piotr Martuszewski – 10. Mateusz Wyjadłowski (11. Łukasz Sochacki), 9. Patryk Plewka, 16. Marcin Jaworski, 14. Błażej Skórski (41′ 8. Kacper Laskoś), 17. Jakub Łyczak – 7. Michał Banik (78′ 18. Kacper Rak)