Juniorzy przygotowują się do startu ligi

14
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

bz01252016_002

Juniorzy Młodsi Wisły przygotowują się do startu ligi. Tydzień temu rozegrali sparing ze starszą drużyną MSPN Górnik Zabrze i wyszli z niego zwycięsko. Przed nimi miesiąc do pierwszego ligowego meczu, w którym zmierzą się z Widokiem SP 51 Lublin.

Do tej pory podopieczni trenera Pawła Regulskiego rozegrali jeden sparing. – Zagraliśmy z wymagającym rywalem, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy agresywnie nas podeszli i zepchnęli do defensywy, a trzeba pamiętać, że szczególnie w pierwszej połowie grali tam chłopcy o rok starsi – mówił o tym spotkaniu trener. Wiślacy wygrali 3:2, chociaż zaczęli od szybkiej straty dwóch bramek. Przez pierwszy miesiąc przygotowań Juniorzy przygotowywali się trenując na obiektach Nadwiślanu, a w drugim tygodniu ferii udali się do Myślenic. Tam mogli skupić się tylko i wyłącznie na pracy, trenując po dwa razy dziennie. – Sama objętość tych zajęć była spora. Chłopaki wykonali sporo pracy w zakresie motoryki. Takim naszym celem było kształtowanie siły i do tego trening, w którym sporo pobiegali – wyjaśnia Regulski. I, jak przyznaje, przygotowania, choć mowa o siedemnastolatkach, odbiegają o tych seniorskich. – Oczywiście mamy podokresy ze względu na motorykę. Ten pierwszy okres skupiamy sile, później mocy, oczywiście cały czas pamiętając o wytrzymałości. W ostatnim etapie przejdziemy do szybkości, ale przede wszystkim działamy nad indywidualnymi umiejętnościami zawodnika i wprowadzamy zadania grupowe – mówi.

bz01282016_014

W międzyczasie Wisła rywalizowała też w Halowych Mistrzostwach Krakowa, ale nie był to udany występ. Nasi zawodnicy wygrali jedynie w trzech z siedmiu meczów. Choć pokonali m.in. Akademię Sportu Progres Kraków, dla której była to jedyna porażka w tych rozgrywkach. – Nie ma co usprawiedliwiać tego wyniku. Były mecze, w których przeważaliśmy, ale brakowało wykończenia, do tego doszły kontry i stało się jak stało. Zresztą warunki halowe są specyficzne – mówi Reguilski.

Terminarz Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych

Halowe Mistrzostwa Krakowa były też miejscem powrotu do zdrowia Kuby Jędrasa i Filipa Handzlika, którzy jesienią przez długi czas byli kontuzjowani. Trener nie ukrywa, że jest to powód do zadolenia. – Solidnie pracują, także bardzo fajnie. Będzie rywalizacja w środku pola i wszyscy na tym skorzystają – mówi.

1. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych rozegrana zostanie 19 marca, a w niej Wisła podejmie u siebie Widok 51 SP Lublin. Do tego momentu wiślacy zagrają kilka sparingów, między innymi z drużynami, które wystąpią w pozostałych grupach MLJM. – Podczas obozu nie planowaliśmy gier sparingowych, chcieliśmy skupić się na pracy, ale teraz będziemy grali w zasadzie co tydzień. Mamy zaplanowane mecze z drużynami krakowskimi. Na przestrzeni kilku dni zagramy z Garbarnią i Prądniczanką, sprawdzimy się też z rok młodszą Wisłą. W pierwszy weekend marca jedziemy do Chorzowa na turniej organizowany przez Stadion Śląski. W dniach 12-13 marca zagramy turniej w Krakowie z Cracovią, Jagiellonią Białystok, Lechią Gdańsk i Koroną Kielce – kończy trener.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x