Jakub Sage odchodzi z Akademii

14
Grudzień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ07262017-3258

Koniec roku kalendarzowego i świąteczny okres niestety przynosi nam też rozstania. Po blisko czterech latach współpracy z Wisłą Kraków żegna się Jakub Sage, dotychczasowy trener przygotowania motorycznego w dwóch najstarszych rocznikach Akademii.

Jakub Sage dołączył do Akademii w czerwcu 2014 roku. Od razu dał się poznać jako pracowita osoba, która wniosła powiew świeżości w struktury powstającej dopiero Akademii. Od tego momentu koordynował pracę najstarszych roczników, bazując na doświadczeniu nabytym w Niemczech. Z zadania zbudowania trzonu przygotowania motorycznego wywiązał się dobrze, na tyle, że styczeń 2016 zaczął z pierwszą drużyną Wisły Kraków, jako trener przygotowania fizycznego. Pracował krótko, bo w marcu, tuż po zwolnieniu Tadeusza Pawłowskiego, odszedł ze sztabu. Do Akademii wrócił latem i pracował przez półtora roku. Decyzja o odejściu była decyzją trenera, któremu dziękujemy za ten bardzo długi okres pracy na rzecz wiślackiej młodzieży. Powodzenia w nowym miejscu pracy!

Sage: „Na zachodzie są tacy sami ludzie. Musimy tylko dawać z siebie wszystko”

Chciałem podziękować za te cztery sezony. To był dla mnie ogromny zaszczyt móc pracować w barwach jednego z największych klubów w Polsce. Szczególne podziękowania dla osób, które mnie tu ściągnęły, czyli przede wszystkim dla Rafała Wisłockiego oraz osób, które były tu od samego początku. Podziękowania też dla wszystkich zawodników, z którymi miałem okazję pracować, jeździć na obozy, turnieje, zaczynając od pierwszej drużyny Wisły, a na najmłodszych rocznikach kończąc. Wiele się od Was nauczyłem i mam nadzieję, że Wasze kariery rozwiną się tak jakbyście sobie tego życzyli. Zawsze będę miał ogromny szacunek do Wisły, bo dała mi możliwość debiutu w ekstraklasie i pracy z najlepszymi chłopakami w kraju. Rozwinąłem się przy Was nie tylko jako trener, ale też jako człowiek. Dziękuje raz jeszcze i powodzenia – powiedział na zakończenie trener Sage.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x