Ian Morgan i Kamil Broda zawodnikami miesiąca!

20
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11 / U-14

10

Kamil Broda oraz Ian Morgan zostali wybrani przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków najlepszymi zawodnikami lutego. Kamil w kategorii wiekowej starszej, a Ian w młodszej. – Dzięki rywalizacji na tej pozycji, każdy z bramkarzy zrobił postęp, ale moim zdaniem Kamil największy. W szczególności w grze na przedpolu, co daje drużynie pewność i spokój – ocenia swojego podopiecznego trener Michała Jania. Nagrodę wręczał piłkarz pierwszej drużyny Wisły Kraków – Michał Miśkiewicz. Bramkarz Białej Gwiazdy przed wręczeniem statuetek przywitał się z każdym zawodników, na twarzach młodych zawodników widać było przejęcie. – Bardzo fajnie wydarzenie, bo pamiętam, jak ja byłem młody, to perspektywa spotkania z piłkarzem, którego widywałem w telewizji, była zawsze czymś niezwykłym. Tak samo, jak to wręczanie nagród, które na pewno motywuje do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – mówił. Miśkiewicz przyznał również, że nie będzie problemu, by raz na jakiś czas przyszedł na trening młodych bramkarzy.Jeżeli ma to im pomóc w rozwoju i zmotywować do pracy, to bardzo chętnie. Rozmawialiśmy o tym pomyśle i myślę, że uda nam się uzgodnić taki termin żebym mógł razem z młodszymi kolegami potrenować – powiedział 26-latek.

2

Kamil Broda wyróżnił się w tym miesiącu w rzeszowskim turnieju „Winter CUP”, w którym obronił cztery rzuty karne i został najlepszym bramkarzem zawodów. Bardzo dobrze zaprezentował się również w sparingach z Polonią i Legią Warszawa. – Kamil wyróżniał się interwencjami, niejednokrotnie ratował nas w sytuacjach beznadziejnych. Na pewno wprowadza stabilizację w naszą grę obronną – mówi Jania.

Kamil zanotował gigantyczny progres w ostatnich miesiącach, zdecydowanie się wyróżniał i zasługiwał na tę nagrodę od dawna. Ciężko wskazać jakąś jego gorszą cechę, wiadomo, że musi jeszcze poprawić umiejętności techniczne, ale dobrze spisuje się na linii, dobrze na przedpolu. Ma wszelkie warunki by stać się bardzo dobrym bramkarzem – mówi trener bramkarzy, Miłosz Kocot. Kamil trafił już na treningi do Myślenic, gdzie ostatnio miał okazję trenować z rezerwami Wisły.

44

W młodszej kategorii wiekowej wyróżniony został Ian Morgan z drużyny Wisły U-11, który został królem strzelców podczas turnieju rocznika 2005 organizowanego przez Escolę Varsovia. Dzięki swojej postawie na treningach i świetnej grze awansował do starszego rocznika. – Trenując z nami radzi sobie bardzo dobrze. Swoją ambicję i zaangażowaniem na treningach wyróżnia się na tle grupy. Jest to bardzo ambitny i inteligentny chłopak, co też widać podczas zajęć i rozgrywanych meczów – ocenia trener rocznika 2004, Patryk Jałocha.

66

88

99

77

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x