HMK Juniorów Młodszych: Pewne zwycięstwo wiślaków!

23
Listopad
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

1200x800_027

Same powody do zadowolenia miał dzisiaj trener Paweł Regulski. Jego podopieczni z powodzeniem zainaugurowali 54. Halowe Mistrzostwa Krakowa Juniorów Młodszych pewnie ogrywając Hutnik Kraków 5:1. Nasza drużyna przez cały mecz przeważała i bezapelacyjnie była lepsza od zespołu z Nowej Huty.

Wisła od początku spotkania przeważała i zdecydowanie częściej od Hutnika kreowała grę. Mimo to, przez prawie całą pierwszą połowę spotkania, utrzymywał się remis. Chwilowo tylko, Wisła, za sprawą bramki Ernesta Świętka, prowadziła, ale rywal dość szybko wyrównał. Druga połowa wyglądała podobnie, z zastrzeżeniem, że wiślacy byli o wiele bardziej skuteczni. Strzelanie zaczął Kuba Łyczak, który w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Hutnika. Chwilę później mogło być 3:1, ale Ernest Świętek nie wykorzystał rzutu karnego. Co się jednak odwlecze… Chwilę później nasz napastnik otrzymał bezpośrednie podaniem od obrońców, świetnie przyjął piłkę, przełożył ją sobie na lewą nogę i pokonując bramkarza, mocnym strzałem po dłuższym słupku, zrehabilitował się za poprzednią sytuację. W końcówce meczu do ataku przesunięty został nominalny obrońca Bartosz Żak i właśnie on dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Najpierw wykorzystał błąd obrony Hutnika, a w ostatniej sekundzie (sędzia po tej bramce zakończył spotkanie) wykończył składną akcję całego zespołu.

Wisła Kraków – Hutnik Nowa Huta 5:1 (1:1)
Świętek 2, Żak 2, Łyczak
Grali: Chorążka, Bartków – Mielecki, Jaworski, Martuszewski, Czernicki, Łyczak, Rogóż, Świątko, Świętek, Żak, Wydra, Wilczyński, Kura, Czernicki

Wyniki 1. kolejki Halowych Mistrzostw Krakowa Juniorów Młodszych
Dalin Myślenice – Akademia Sportu Progres Nowa Huta 2:16
Krakus Nowa Huta – Garbarnia Kraków 1:4

Filmik – skrót meczu dostępny pod linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=mnyjBB0I0ac&feature=youtu.be

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x