Grabka: Zagłębie Lubin z końcowym triumfem! Wisła szósta

27
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

bz06252016-9695

Kończyć sezon przy hicie formacji Europe The Final Countdown na Stadionie mogącym pomieścić to musi być szczególne przeżycie. W takich okolicznościach puchar odbierali zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy zostali zwycięzcami 29. Turnieju im. Adama Grabki. Wisła zakończyła turniej na szóstym miejscu.

Podsumowanie pierwszego dnia 29. Turnieju o Puchar Adama Grabki

Zanim jednak przeszliśmy na Stadion emocjonowaliśmy się fazą pucharową Ligi Europy. Tam najlepsza okazała się Jagiellonia Białystok, która w drodze po końcowy triumf pokonała Varsovię Warszawa, MFK Rużemberok i Spartę Zabrza. Z dobrej strony w drugim dniu turnieju pokazali się zawodnicy z Warszawy i po zwycięstwach w dwóch kolejnych meczach zajęli piąte miejsce, pokonując w ostatnim meczu Karpaty Lwów. Największymi pechowcami okazali się zawodnicy Wigier Suwałki. W sobotę zabrakło im jednej bramki by awansować do Ligi Mistrzów, a w niedzielę marnowali rzuty karne na potęgę i ostatecznie zajęli przedostatnie siódme miejsce. Dali się jednak poznać jako sympatyczni ludzie i mamy nadzieję, że ta drużyna będzie częściej naszym gościem. Królem niedzieli z pewnością była Jagiellonia. Po słabszych meczach grupowych w fazie pucharowej białostoczanie pokazali pełnię swoich możliwości idąc jak burza i kończąc z pucharem za Ligę Europy.

bz06252016-9122

Największe emocje jednak jeszcze były przed nami. Wyjście na murawę Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana dostarczyło młodym zawodnikom dużo wrażeń i niezapomnianych przeżyć. O 12:30 zaczęły się pierwsze ćwierćfinały: Wisła – Dunajec Nowy Sącz i BATE Borysów – Beniaminek Krosno. Jednak zanim poznaliśmy rozstrzygnięcia zawody musiały zostać przerwane. Potężna ulewa oraz burza spowodowały, że drużyny musiały zejść do szatni na przeczekanie. Po kwadransie rozpogodziło się i nic nie stanęło na przeszkodzie by młodzi piłkarze wrócili do gry. Długo w meczu Wisły mieliśmy bezbramkowy remis, choć Biała Gwiazda znacząco przeważała. Chwilę przed końcem dwie indywidualne akcje przeprowadził późniejszy MVP turnieju – Kacper Chełmecki i nowosączanie wygrali 2:0. W drugim meczu o awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Białorusini. Karne były częstym elementem tego turnieju. W takich samych okolicznościach do półfinału awansowało Zagłębie Lubin. Z kolei pewne zwycięstwo, nad FC Wrocław Academy, odniósł Raków Częstochowa. Wiśle pozostało grać o 5. miejsce. Pierwszym przeciwnikiem był Beniaminek i to spotkanie również zakończyło się rzutami karnymi. Bartek Wolak oraz Bartek Kutrzeba pewnie strzelali, Szymon Kucharski bronił i Wisła wygrała 2:0. W meczu o 5. miejsce lepsza jednak okazała się Akademia Piłkarska 21. Tym samym rocznik 2004 Grabkę zakończył identycznie jak Wisła rok temu – szóstym miejscem.

bz06252016-9206

Oglądając mecze grupowe dało się zauważyć dobrą grę BATE i Zagłębia. Nic więc dziwnego, że oba zespoły spotkały się ze sobą po raz drugi, tym razem już w finale. Mecz stał na wysokim poziomie, był wyrównany, a z dobrej strony pokazywali się bramkarze obu ekip i o końcowym wyniku przesądziły rzute karne. Obie drużyny wykonywały je po raz drugi tego dnia, ale tym razem tylko jedna z nich mogła się na końcu cieszyć. Lepsi w tym elemencie okazali się lubinianie. Częsty gość Grabki w końcu wygrał! W meczu o 3. miejsce Dunajec potwierdził dobrą postawę z obu dni i pokonał Raków.

bz06252016-9611

Po boiskowych emocjach przyszedł czas na ceremonię zakończenia. Wszystkim uczestnikom turnieju podziękowania założył prezes TS Wisła Kraków Piotr Dunin-Suligostowski, życząc klubom i trenerom powrotu w to miejsce za rok, a zawodnikom występów na takim stadionie w przyszłości. Nagrody indywidualne wraz z prezesem klubu wręczali piłkarze Białej Gwiazdy Krzysztof Drzazga i Rafał Pietrzak, szefowie Partnera Akademii, KURO Detailing, Michał Mazurek i Piotr Kuciel oraz Rafał Wisłocki i Adrian Filipek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Szymon Weirauch z Zagłębia Lubin, a piłkarzem Kacper Chełmecki. Królem strzelców został Jakub Niedbała, autor ośmiu trafień, z Akademii Piłkarskiej 21. Nagroda specjalna trafiła w ręce zawodnika BATE Borysów, Mikity Aleksiejenki, fenomenalnego zawodnika, z rocznika młodszego, który swoją grą zachwycał wszystkich obserwatorów tych wydarzeń. Kto wie, może za kilka lat pójdzie on drogą Ante Coricia? Najlepszego zawodnika 22. Turnieju im. Adama Grabki. To były wyczerpujące dwa dni świetnej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i grę! Widzimy się za rok!

bz06252016-9598

Klasyfikacja generalna:
1. Zagłębie Lubin
2. BATE Borysów
3. Dunajec Nowy Sącz
4. Raków Częstochowa
5. Akademia Piłkarska 21
6. WISŁA KRAKÓW
7. Beniaminek Krosno
8. FC Wrocław Academy
9. Jagiellonia Białystok – zwycięzca Liga Europy
10. Sparta Zabrze
11. PKS Jadwiga Inter Campus Kraków
12. MFK Rużemberok
13. Varsovia Warszawa
14. Karpaty Lwów
15. Wigry Suwałki
16. Juventus Soccer Schools

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x