Grabka: Rozwój Katowice zwycięzcą eliminacji w Bukownie

10
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

rozwój katowice na grabce

Niedzielny turniej eliminacyjny w Bukownie wyłonił 18. uczestnika 31. Turnieju im. Adama Grabki. Wśród dziesięciu uczestników najlepszym okazał się katowicki Rozwój. W decydującym meczu uzyskali zwycięski remis z rywalem zza miedzy.

Gospodarzem zmagań, które wyłoniły finalistę turnieju, który odbędzie się w drugi weekend czerwca, była Orbita Bukowno, a honorowy patronat objął burmistrz Bukowna. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn, w tym dwa kluby partnerskie Wisły: Futbol Brzączowice oraz AP Wisła Czarny Dunajec. Pierwsze mecze grupowe powoli klarowały faworytów – wyróżniały się drużyny z Katowic: GKS i Rozwój. Z kompletem zwycięstw trafiły do grupy finałowej, gdzie dołączyły Fablok Chrzanów oraz Słowik Olkusz.

W decydujących meczach najważniejsze wydarzenia miały miejsce już na początku – GKS Katowice zremisował z Fablokiem, a Rozwój pokonał Słowik, co sprawiło, że o tym, kto zajmie pierwsze miejsce miał zdecydować mecz katowickich drużyn. Rozwojowi wystarczał remis, ale dość szybko objął on prowadzenie, które stracił, ale po emocjonującej końcówce mecz zakończył się remisem, dając klubowi, w którym wychował się Arkadiusz Milik awans do turnieju głównego. Gratulujemy!

Grupa A:
1. Rozwój Katowice
2. Fablok Chrzanów
3. Bieżanowianka Kraków
4. Orbita Bukowno
5. Futbol Brzączowice

Grupa B:
1. GKS Katowice
2. Słowik Olkusz
3. Skawa Wadowice
4. FC Będzin
5. AP Wisła Kraków Czarny Dunajec

Grupa finałowa:
1. Rozwój Katowice – awans
2. GKS Katowice
3. Słowik Olkusz
4. Fablok Chrzanów

Rozwój Katowice jest drugą drużyną z eliminacji, wcześniej awans w ten sposób uzyskała Wisła Płock. Przed 31. Turniejem im. Adama Grabki odbędą się jeszcze kwalifikacje w Szalowej w dniach 2-3 maja.

turniej+szalowa+grabka2018

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x