Grabka: Pierwsze rozstrzygnięcia za nami. Przenosimy się na Stadion!

25
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

IMG_0004

Pierwszy dzień 29. Turnieju o Puchar Adama Grabki był pełnym emocji. Najpierw przez sześć godzin na boisku rywalizowało szesnaście świetnych drużyn, a później uczestnicy turnieju obejrzeli dramatyczny, ale ze szczęśliwym zakończeniem, mecz reprezentacji Polski. Jutro decydujące mecze na Stadionie im. Henryka Reymana!

Już pierwsze mecze zwiastowały, że będzie to wyrównany turniej. W grupie A Wisła nie bez trudu pokonała Juventus Soccer Schools 2:)0 a Wigry Suwałki uporały się z FC Wrocław Academy 4:1. Oba mecze stały na wysokim poziomie. Chwilę później na murawę wyszła grupa B i tam można żałować, że tylko dwie drużyny staną przed szansą gry o główne trofeum. Zarówno Jagiellonia Białystok jak i Sparta Zabrze były nieznacznie słabsze od Zagłębia Lubin i BATE Borysów. Grupę – punktowo – zdominowali Białorusini, którzy z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Lubina, pokonując w decydującym meczu Jagiellonię. O poziomie rywalizacji w tej grupie świadczy fakt, że prawie większość wyników była na styk. Bardzo dobrze zaprezentowała się też Biała Gwiazda. Po zwycięstwie z filią słynnego włoskiego klubu podopieczni trenera Michała Jani ograli wrocławian 4:2, choć na pięć minut przed końcem przegrywali 1:2. W ostatnim meczu grupowym Wisła ograła Wigry 2:0. Goście z Suwałk podobnie jak Juventus i FC Wrocław zgromadzili trzy punkty i o tym, która z drużyn zajmie drugie miejsce zadecydowała mała tabela. W tej wrocławianie, dzięki wysokiemu ostatniemu zwycięstwo, zajęli drugie miejsce. W tej grupie też mieliśmy, do tej pory, najlepszych strzelców. Po cztery trafienia zanotowali Kacper Filo z Wisły i Jakub Antczak z FC Wrocław Academy.

Popołudniowa grupa zaczęła się od przygody Beniaminka Krosno. Nasi goście z Podkarpacia tuż po wjechaniu do Krakowa… złapali gumę. Podróż na ul. Reymonta 22 dokończyli komunikacją miejską! – Wyboista ta droga po Puchar Adama Grabki – napisało twitterowo konto Szkółki. Jak się później okazało ta droga będzie jeszcze trwała. Krośnianie zajęli drugie miejsce, tuż za Akademią Piłkarską 21, a ozdobą ich meczów było trafienie Antoniego Kozubala z krakowską Akademią. Dwunastolatek świetnie ograł kilku zawodników i strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi rywala na skuteczną interwencję. Obie te drużyny zagrają jutro w finałach, choć spory niedosyt mogą czuć Karpaty Lwów – zdobyli cztery punkty i detale zadecydowały o tym, że to właśnie Beniaminek a nie Ukraińcy znaleźli się w Lidze Mistrzów. Dzielnie choć bezpunktowo walczył MKS Varsovia Warszawa, klub, którego wychowankiem jest Robert Lewandowski. Grupę D zdominowały dwa kluby: Raków Częstochowa i Dunajec Nowy Sącz. Obie drużyny pewnie ograły MFK Rużemberok oraz Jadwigę Inter Campus, a mecz pomiędzy tymi drużynami został przesądzony przez Mikołaja Nowaka, strzelca trzech, czyli wszystkich, goli Rakowa tego dnia.

Po wyczerpującej rywalizacji uczestnicy turnieju udali się do Sali Konferencyjnej TS Wisła Kraków, gdzie obejrzeli kolejny już świętny występ polskiej reprezentacji podczas EURO we Francji. Oby jutro było tyle samo radości!

A już jutro podsumowanie tych emocji! Najpierw Liga Europy na boisku treningowym Akademii, a od 11:30 Liga Mistrzów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Zapraszamy!

Wyniki:
Wisła Kraków – Juventus Soccer School 2:0
Wigry Suwałki – FC Wrocław Academy 4:1
Wisła Kraków – FC Wrocław Academy 4:2
Juventus Soccer School – Wigry Suwałki 2:1
Wisła – Wigry Suwałki 2:0
FC Wrocław Academy – Juventus Soccer Schools 5:0

Zagłębie Lubin – Sparta Zabrze 1:0
BATE Borysow – Jagiellonia Białystok 1:0
Zagłębie Lubin – BATE Borysow 0:2
Jagiellonia Białystok – Sparta Zabrze 0:0
Sparta Zabrze – BATE Borysów 1:3
Jagiellonia – Zagłębie 0:1

MFK Ružomberok – Dunajec Nowy Sącz 1:3
Raków Częstochowa – Jadwiga Kraków 1:0
Dunajec Nowy Sącz – Jadwiga Kraków 2:0
Raków Częstochowa – MFK Ružomberok 1:0
Raków Częstochowa – Dunajec Nowy Sącz 1:0
MFK Ružomberok – Jadwiga Kraków 0:2

Beniaminek Krosno – Karpaty Lwów 0:0
Varsovia Warszawa – Akademia Piłkarska 21 0:3
Akademia Piłkarska 21 – Karpaty Lwów 1:0
Beniaminek – Varsovia 2:1
Karpaty Lwów – Varsovia 3:2
Akademia Piłkarska 21 – Beniaminek 1:1

Pary ćwierćfinałowe Ligi Europy:
8:30 Wigry Suwałki – MFK Ružomberok
8:30 Jagiellonia Białystok – MKS Varsovia Warszawa
9:00 Juventus Soccer School – Jadwiga Inter Campus
9:00 Sparta Zabrze – Karpaty Lwów

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:
12:00 Wisła Kraków – Dunajec Nowy Sącz
12:00 BATE Borysów – Beniaminek Krosno
12:30 FC Wrocław Academy – Raków Częstochowa
12:30 Zagłębie Lubin – Akademia Piłkarska 21

13512089_1147338958660697_5469104643511734974_n

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x