Gonçalo Feio gościem kursu Scouts for Football

27
Luty
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

Goncalo Feio

Mecz Legia Warszawa – Wisła Kraków z perspektywy skauta. Były trener Wisły 2000, a obecnie asystent Kiko Ramireza, Gonçalo Feio będzie gościem kursu Scouts for Football w Warszawie.

W dniach 11 i 12 marca odbędzie się kurs skautingowy w Warszawie. Prelegentami kursu będą Waldemar Wrobel – skaut Borussii Dortmund, Daniel Myśliwiec – analityk sztabu trenera Jacka Magiery w Legii Warszawa, oraz Gonçalo Feio – trener Wisły Kraków, który współpracował z Akademią jako szkoleniowiec rocznika 2000.

Spotkanie z Waldemarem Wroblem będzie doskonałą okazją do poznania pracy skauta na najwyższym poziomie Bundesligi. Wrobel, który do drużyny z Dortmundu trafił z Rot-Weiss Essen, odpowiada za obserwację zawodników na potrzeby pierwszego zespołu, który mierzył się z Legią Warszawa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podczas szkolenia zapozna uczestników z pracą nad arkuszem obserwacyjnym, tajnikami swojej pracy, oraz systemem skautingowym funkcjonującym w Niemczech. Waldemar Wrobel poza pracą dla BVB, współpracuje również z Federacją Niemiec jako skaut na potrzeby drużyn młodzieżowych. Podczas szkolenia wyjaśni uczestnikom, jak wygląda specyfika wyszukiwania zawodników na potrzeby kadry.

Kurs skautingowy w Warszawie połączony będzie z obserwacją spotkania na żywo pomiędzy Legią a Wisłą Kraków podczas którego zadaniem będzie sporządzenie samodzielnego raportu skautingowego, który zostanie omówiony podczas drugiego dnia szkolenia. Przed meczem uczestnicy będą mieli okazję do spotkania się z przedstawicielami obydwu klubów – analitykiem Legii Danielem Myśliwcem, oraz Gonçalo Feio – byłym trenerem w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, obecnie pracującym jako asystent trenera Kiko Ramireza w pierwszym zespole. Feio podczas swojej prezentacji zwróci uwagę na specyfikę skautingu w Portugalii, ze szczególnym naciskiem na system funkcjonujący w Benfice Lizbona, gdzie pracował przed przyjazdem do Polski. W kursie skautingowym będą uczestniczyć także skauci współpracujący z Akademią.

Kurs skautingowy jest pierwszym stopniem do zdobycia umiejętności skautingowych dla uczestników w ramach Systemu Edukacji Skauta opracowanego przez Scouts for Football. Uczestnicy poprzez sporządzanie samodzielnych raportów skautingowych uczą się weryfikować rynek piłkarski. Swoją pracą mają okazję podzielić się z ekspertami i uzyskać możliwość stażu w klubie piłkarskim.

Zgłoszenia na kurs można dokonać kontaktując się pod adresem e-mail: contact@footballscouting.pl
Informacje i szczegółowy program kursu dostępny jest na stronie www.footballscouting.pl, profilu na facebooku (TUTAJ) oraz w wydarzeniu (TUTAJ)

Goncalo Feio - próba (1)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x