Futbol Brzączowice i AP Wisła Czarny Dunajec klubami partnerskimi Wisły

22
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ12182017-9129

Jesienią przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków wizytowali kluby w Małopolsce, rozmawiając o potencjalnej współpracy. Pierwsze efekty tego już są. Zawiązanie współpracy miało miejsce podczas meczu Wisły z Zagłębiem Lubin, natomiast oficjalne podpisy w poprzednim tygodniu. AP Wisła Czarny Dunajec oraz Futbol Brzączowice stały się klubami partnerskimi Wisły Kraków.

Jednym z celów Akademii na najbliższy okres jest poszerzenie siatki skautingu oraz sprawienie by najlepsi zawodnicy z regionu trafiali na Reymonta 22. Chęć współpracy wyrazili, mający rozeznanie na Podhalu, trenerzy Wisły Czarny Dunajec oraz szefowie Futbolu Brzączowice, którzy doskonale znają powiat myślenicki. Liczne wizyty podczas treningów oraz rozmowy zostały przekute w oficjalną umowę.

Pierwszeństwo w rozmowach miały kluby, które przed laty podpisały z nami współpracę. Z różnych względów nie były one realizowane, na czym tracili wszyscy. Chciałem, mając zgodę, porozmawiać i przekonać się, jak relacje wyglądały i co powinniśmy zmienić. Opracowaliśmy szereg działań, które mają tym klubom pomóc. Najważniejsze to jednak przekuć słowa w czyny i wziąć się do działań – mówi Sebastian Tłok, koordynator klubów partnerskich.

Kluby z Czarnego Dunajca oraz Brzączowic w ramach współpracy z Wisłą Kraków będą mogły liczyć na wsparcie szkolenia, poprzez realizowanie planu szkoleniowego Wisły oraz liczne wizyty krakowskich trenerów we współpracujących klubach. Akademia będzie organizować również cykliczne warsztaty oraz turnieje szkoleniowe. Wyróżniający się zawodnicy mają trafiać do Krakowa na treningi i turnieje. By przyśpieszyć proces identyfikacji talentu kluby współpracujące mają za zadanie raportować o swoich zawodnikach oraz informować o takowych wyróżniających się w regionie.

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec powstała 15 lutego 2013. Obecnie na treningi uczęszcza około 140 dzieci. W skład szkółki wchodzą drużyny z roczników 2004, 2005/2006, 2007/2008, 2009/2010 oraz 2011 i młodsi. Najstarsza zajmuje 5. miejsce w podzielonej na dwie grupy Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Prezesem zarządu jest Andrzej Turaj.

Futbol Brzączowice istnieje na piłkarskiej mapie od 2012 roku. Trenuje w nim 70 dzieci, najstarszym rocznikiem jest 2006. Od prawie czterech lat zawodnikiem Wisły Kraków jest Artur Przęczek, wychowanek Futbolu oraz syn Marcina Przęczka, który jest prezesem klubu.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x