#FitThursday: Wprowadzanie stanu równowagi w organizmie

08
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

#fitthursday

Nie chodzi o to żeby zapchać żołądek, lecz by potrzebne składniki odżywcze wchłonęły się do organizmu! Odżywianie komórkowe działa kompleksowo i wprowadza stan równowagi w organizmie. Zapraszamy na kolejną część #FitThursday!

Często patrząc na przeróżne zasady żywieniowe czy piramidy żywności, stworzone przez instytucje służby zdrowia widzimy przede wszystkim czego przestrzegać. Jednak zdecydowanie brakuje informacji o tym jakie produkty odpowiednią dożywią nas na poziomie komórkowym!

Pomimo tego, że te wszystkie rady są bardzo dobre, często słyszymy pytania, co w takim razie powinniśmy jeść i w jaki sposób możemy mieć pewność, że mamy pod dostatkiem podstawowych substancji odżywczych takich jak witaminy, składniki mineralne czy też proteiny.

Odżywianie komórkowe powinno być skomponowane tak, aby komórki ludzkiego organizmu były w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację oraz maksymalnie efektywne funkcjonowanie. Przecież o to nam wszystkim chodzi! Nie wspominając o osobach aktywnie trenujących, którzy szczególnie powinni o to dbać. W rezultacie czujemy się i wyglądamy lepiej, a nasz organizm jest zdolny bardziej skutecznie bronić się przeciw różnym zagrożeniom i chorobom. Dostarczenie wartościowych substancji odżywczych nie sprowadza się jednak tylko do ograniczenia nadmiaru szkodliwych substancji w przeciętnym odżywianiu.

Większość spożywanych substancji odżywczych wchłaniana jest przez organizm za pośrednictwem kosmków w jelicie cienkim. Chodzi o drobne wyrostki, których zadaniem jest absorbowanie substancji odżywczych. Większość z nas uważa za oczywiste, że nasz organizm przyswaja wszystko w pełni i efektywnie. Niestety na wchłanianie substancji odżywczych przez nasz organizm negatywnie wpływają złe nawyki żywieniowe, nieustanne diety i stres, który tak często towarzyszy współczesnemu człowiekowi.

Wielu z nas odżywia się właściwie, jednak pomimo tego nie wykorzystujemy w pełni wartości odżywczej pokarmu gdyż mamy, niestety często, zanieczyszczony organizm. Także tylko systematyka i zbilansowane odżywianie mogą pomóc w zdrowiu, czyli w tym na czym nam wszystkim zależy!

Każdemu życzę doprowadzenia organizmu do takiego stanu żeby coraz więcej wchłaniało się tego co potrzeba! Warto spróbować, a ja gwarantuję rezultat!

Wojciech Włodarczyk

Poprzednie części #FitThursday:
Rola wody w organizmie
Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia!
Błonnik – system oczyszczający organizm
Energia czyli dobra forma i samopoczucie na cały dzień!
Ważna rola tłuszczów!
Sportowcy jako samochody wyścigowe
Dzień meczowy – co jeść?
Jedzenie poza domem

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x